رفتن به نوشته‌ها

انجام معاملات در صرافی جمینای چگونه است؟

صرافی جمینای چیست؟

در حوزهٔ شلوغ و پُرازدحامِ مربوط به صرافی‌های رمز ارزها، یک سرویس، احتمالاً تنها در صورتی موفق خواهد شد که بتواند خود را از سایر رقبا جدا کند. در این راه، شرکت معتمد جمینای که با نام صرافی جمینای نیز شناخته می‌شود دارای یک وجه تمایز ممتاز می‌باشد.

این صرافی در سال 2014 تأسیس شد. صرافی جمینای زاییدهٔ افکار دو سرمایه‌گذار معروف و از اولین حامیان فیس‌بوک به نام‌های کامرون و تایلر وینکلوس است.

جمینای تلاش کرده تا در صف اول صرافی‌های رمز ارزی جهان قرار بگیرد. این صرافی هم‌راستا با نزدک برای ایجاد تحول در نظارت و ثبت تراکنش‌ها کار کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین صرافی‌های رمز ارز می‌توانید از مطلب آموزشی «بهترین صرافی‌های رمز ارز کدامند؟» دیدن نمایید.

سقوط ناگهانی جمینای چگونه رخ داد؟

اگرچه جمینای تا اکتبر 2015 وارد فاز عملیاتی نشد، اما در اوایل سال 2014، برادران وینکلوس آغاز به‌کار جمینای را اعلام کردند. تا ژوئن 2018 جمینای محدودهٔ کاری خود را گسترش داده و به فعالیت در ایالات متحده، برتانیا، کانادا، سنگاپور،‌کرهٔ جنوبی و هنگ کنگ می‌پردازد.

تنها پس از گذشت چند سال از موجودیت، این صرافی اولویت خود را به گسترش حضور در بازارهای جهانی دیجیتالی اختصاص داده است.

مشابه بسیاری از صرافی‌های رمز ارزها، امکان خریدوفروش چندین رمز ارز و ارز فیات (پول‌های سنتی دولتی) بر روی یک بازار باز در صرافی جمینای وجود دارد.

کاربران همچنین می‌توانند از جمینای برای تسهیل انتقال دلار آمریکا به / از حساب‌های بانکی خود اقدام کنند.

صرافی جمینای چیست؟

در اوایل می 2016 و با کسب مجوز مبادلهٔ اتریوم در آمریکا، این صرافی شروع به جدا کردن خود از سایر رقبا کرد. جمینای همچنین به اولین صرافی که دارای مجوز مبادلهٔ زدکش است تبدیل شد.

در اوریل 2018 و پس از این خبر، گزارشی منتشر شد که در آن نوشته بود: جمینای مبادلهٔ بلوکی را پیشنهاد می‌دهد. این مبادله امکان خریدوفروش سفارشات بزرگ رمز ارزها خارج از دفاتر سفارش معمولی را فراهم می‌کند. مبادلهٔ بلوکی به‌منظور ایجاد فرصت‌های نقدینگی بیشتر ایجاد شد.

در سال گذشته، جمینای تلاش کرده تا مشارکت خود با سایر سازمان‌ها و شرکت‌ها را گسترش دهد. از همکاری با نزدک که در آوریل 2018 اعلام شد به‌عنوان یکی از مهمترین مشارکت‌ها یاد می‌شود.

از طریق این همکاری، جمینای از فناوری هوشمند نزدک برای از بین‌بردن فعالیت‌های کلاهبردارانه و دست‌کاری قیمت‌های رمز ارزها بهره‌برداری خواهد کرد. در کنار همکاری با نزدک، جمینای همکاری‌هایی را با سرویس مبادله رمز ارزها و مدیریت ریسک Caspian نیز داشت.

همانند بسیاری از صرافی‌های رمز ارزها، جمینای نیز با مشکلات و مسائلی روبه‌رو بوده است. به‌عنوان مثال، در اواخر نوامبر 2017 جمینای به دلیل تقاضای غیرمعمول بیش از حد بر روی وبسایت خود به‌مدت چندین ساعت از کار افتاد.

در همین زمان، صرافی رقیب یعنی کوین بیس نیز از کار افتاد. در پاسخ، نمایندگان جمینای بر روی وبلاگ شرکت نوشتند “این اولین چالش مقیاس‌پذیری (scaling) نبوده و آخرین آن‌ها نیز نخواهد بود”. در ادامه آمده بود که “این صرافی به بهبود عملکرد و نظارت ساختاری و زیربنایی خود ادامه خواهد داد. بنابراین پیش‌بینی می‌‌کنیم که در آینده مشکلات احتمالی با سرعت بیشتری به وجود خواهند آمد”.

جمینای برای اطمینان از پیروی از قوانین فدرالی و ایالتی مربوط به خریدوفروش رمز ارزها تلاش کرده است. با توجه به این موضوع، خود بازارهای شرکت تحت عنوان شرکت معتمد نیویورک تحت نظارت دپارتمان ایالتی خدمات مالی نیورک (New York State Department of Financial Services) تنظیم و قانون‌گذاری شده است.

صرافی کوین بیس چیست و چگونه می بایست از آن استفاده کرد؟

هم‌زمان با نوشتن این متن، جمینای تنها انجام تراکنش با بیت کوین، اتریوم و زدکش را پیشنهاد می‌کند. علاوه بر خدمات مبادلاتی پایه، در این صرافی امکان ارائهٔ خدمات مالی نیز وجود دارد.

در مورد دارایی‌های کاربران و براساس اطلاعات موجود در وبسایت، باید بگوییم که ذخایر دلاری امریکا در بانک‌های بیمه FDIC نگهداری می‌شوند. همچنین دارایی‌های دیجیتال به‌صورت آفلاین و در سیستم ذخیره‌سازی سرد (cold storage) جمینای نگهداری می‌شوند.

انجام معاملات در صرافی جمینای چگونه است؟

صرافی جمینای (Gemini) قصد دارد تا از طریق ارائهٔ مجموعه‌ای از استانداردهای ایمن و یک سری قوانین جدید که توسط سایر پلتفرم‌های معاملاتی پشتیبانی نمی‌شوند، غرب را از صنعت کریپتوکارنسی خارج کند.

صرافی جمینای توسط دو برادر با نام‌های کامرون و تایلر وینکلووس در سال 2014 تأسیس شد. در سال 2008 این سرمایه‌گذاران از مدیرعامل فیس‌بوک، مارک زاکربرگ، به دلیل سرقت ایده شکایت کردند.

صرافی جمینای یکی از اولین صرافی‌های رمز ارز در آمریکا بود که از طریق خرید امتیاز بانک‌داری در سال 2015، به‌طور کامل تنظیم و قانون‌گذاری شد.

این موضوع بدین معناست که کاربران برای انجام معاملات در صرافی جمینای لازم است در آمریکا، کانادا، کرهٔ جنوبی، هنگ‌کنگ یا سنگاپور اقامت داشته و ملزومات KYC را رعایت کنند.

اتخاذ این روش بدین معنا بوده که صرافی جمینای بر اطمینان از موقعیت قانونی خود تمرکز کرده و در مقایسه با سایر صرافی‌های مستقر در ایالات متحده از نقدینگی کمتری برخوردار است.

در زمان نگارش این مقاله، صرافی جمینای از لحاظ حجم معاملات جزو 100 صرافی برتر رمز ارز نبوده و تنها از 5 رمز ارز جهت انجام معاملات پشتیبانی می‌کند.

با این وجود، صرافی جمینای دارای یک طراحی بصری بوده و سوای تسهیل معاملات، نقش فعالی را در صنعت رمز ارزها و بلاک ‌چین ایفا می‌کند. در سال 2018، صرافی جمینای، استیبل‌ کوین خود را با پشتوانه دلار آمریکا راه‌اندازی کرد. دلار صرافی جمینای به منظور کاهش اختلاف و ناسازگاری در معاملات طراحی شده و از دو سال قبل، از این نام‌گذاری و انتصاب اطمینان حاصل کرده است.

نحوه ثبت‌نام در صرافی جمینای

برای شروع، ابتدا بر روی دکمه Register که در صفحه آغازین وب‌سایت صرافی جمینای قرار گرفته کلیک کرده تا فرآیند ایجاد حساب آغاز شود.

انجام معاملات در صرافی جمینای چگونه است؟

سپس در مرحلهٔ بعدی از شما درخواست می‌شود تا مشخص کنید که آیا این حساب را برای استفادهٔ شخصی ایجاد می‌کنید یا اینکه این حساب متعلق به یک مؤسسهٔ حقوقی است.

اگر این حساب را برای استفادهٔ شخصی ایجاد می‌کنید، از شما درخواست خواهد شد تا اطلاعات اولیهٔ خود نظیر وضعیت سکونت، نام کامل، آدرس ایمیلی که قرار است ایمیل تأییدیه به آن ارسال شود را وارد کنید.

امنیت صرافی جمینای

زمانی که بر روی لینک تأیید ایمیل کلیک می‌کنید، مجدداً به وب‌سایت صرافی جمینای هدایت خواهید شد. در مرحلهٔ بعد پیغامی ظاهر خواهد شد که از شما درخواست می‌کند تا شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. این مرحله به‌عنوان بخشی از پروسهٔ امنیتی احراز هویت دوعاملی شناخته می‌شود. این کار برای ایجاد موفقیت‌آمیز حساب در صرافی جمینای ضروری است.

احراز هویت در صرافی جمینای

احراز هویت در صرافی جمینای ضروری است. برای این‌ کار، ابتدا از کاربر درخواست می‌شود تا شمارهٔ شناسایی و همچنین تاریخ تولد خود را وارد کند.

در مرحله بعدی از شما درخواست می‌شود تا آدرس محل سکونت و در آخر تصویر کارت شناسایی خود نظیر یک گواهینامه رانندگی معتبر را ارائه دهید.

زمانی که تمام اطلاعات مورد نیاز را ارسال کردید، صرافی جمینای به ارزیابی این مستندات پرداخته و زمانی که فرآیند تأیید تکمیل شد، پاسخ بررسی‌های خود را از طریق یک ایمیل به شما ارسال خواهد کرد.

واریز وجوه در صرافی جمینای

اکنون که یک حساب کاربری ایجاد کرده‌ و مراحل امنیتی و احراز هویت را پشت سر گذاشته‌اید، می‌توانید وجوه را به حساب واریز کرده و معاملات خود را آغاز کنید.

برای انجام این کار، روی گزینه “Deposit into Exchange” که در قسمت “Transfer Funds” قرار گرفته کلیک کنید. سپس لازم است مشخص کنید که وجوه را از طریق انتقال بانکی به حساب خود منتقل می‌کنید یا اینکه می‌خواهید به‌صورت مستقیم یکی از رمز ارزهای تحت پشتیبانی این صرافی را به حساب خود واریز کنید.

انتقال بانکی

با این روش شما می‌توانید یک حساب بانکی شخصی را به صرافی جمینای متصل کنید. با این کار، وجوه به‌صورت مستقیم از حساب بانکی به حساب شما منتقل خواهد شد. برداشت وجوه با این روش معمولاً 4 الی 5 روز طول می‌کشد.

واریز رمز ارز در صرافی جمینای

برای انجام این کار،‌ لازم است در کیف پول خارجی خود دارای یکی از رمز ارزهای تحت پشتیبانی صرافی جمینای باشید.

برای ارسال وجوه به حساب صرافی جمینای، به سادگی می‌توانید کد QR را اسکن کرده یا آدرس برداشت را در آدرس مقصد متعلق به کیف پول خارجی الصاق کنید. زمانی که انتقال بلاک ‌چین تأیید شود، در زمان کوتاهی کار انتقال با موفقیت تکمیل خواهد شد.

انجام معاملات در صرافی جمینای

هنگامی که از صرافی جمینای استفاده می‌کنید، مشاهده خواهید کرد که امکان ثبت شش نوع سفارش مختلف برای شما فراهم شده است.

از آنجایی که این سفارشات با انواع سفارشات موجود در سایر صرافی‌ها متفاوت است، صرافی جمینای برای تشریح این سفارشات اقدام به راه‌اندازی یک راهنمای مفید کرده است.

گزینه‌های معاملاتی پیشرفته:

علاوه بر انجام معاملات معمول، صرافی جمینای دو نوع معاملات با نام‌های معاملات بلوکی (Block) و معاملات حراجی (Auction) را ارائه می‌دهد.

معاملات بلوکی

  • معاملهٔ بلوکی مکانیزم جدیدی برای تأمین نقدینگی در زمان انجام معامله‌های بزرگ است.
  • معاملهٔ بلوکی برای سرمایه‌گذاران بزرگ طراحی شده است و حداقل مقادیر معاملات بلوکی در آن بدین شرح است: 10 بیت ‌کوین، 100 اتریوم، 200 زد کش، 500 لایت‌ کوین و 100 بیت ‌کوین کش.

معاملات حراجی

  • صرافی جمینای همه‌‌روزه و به‌صورت هم‌زمان برای رمز ارزها و جفت‌ارزهای خاص تحت پوشش خود حراجی برگزار می‌کند.

برداشت وجوه در صرافی جمینای

مشابه واریز وجه در صرافی جمینای، این صرافی اجازهٔ برداشت وجه از طریق انتقال بانکی و همچنین برداشت رمز ارز از طریق کیف پول‌‌های دیجیتالی را فراهم می‌کند.

برای برداشت وجه، به قسمت “Transfer Funds” رفته و گزینه “Withdrawal”را انتخاب کنید.

انجام معاملات در صرافی جمینای چگونه است؟

اگر گزینهٔ برداشت رمز ارز را انتخاب کردید، مجدداً و به‌سادگی آدرس کیف ‌پول دریافت‌کننده را تایپ یا الصاق کنید و سپس مقدار رمز ارزی را که قصد برداشت آن را دارید وارد کنید. در آخر نیز بر روی گزینه “Complete withdrawal” کلیک کنید.

مزایا و معایب صرافی جمینای

مزایا

  • صرافی جمینای در راستای ایجاد یک رابط کاربری ساده پیشرفت کرده و به معامله‌گران مبتدی و تازه‌وارد خوش‌آمد می‌گوید.
  • صرافی جمینای از امنیت بالایی برخوردار است.
  • کار با اپلیکیشن موبایل صرافی جمینای ساده بسیار ساده است و این اپ برای افرادی که در حال جابه‌جایی به انجام معاملات می‌پردازند، کارآمد است.

معایب

  • طراحی بصری صرافی جمینای برای کاربرانی که از تجربهٔ یک رابط معاملاتی نوآورانه لذت می‌برند قطعاً یک مزیت محسوب می‌شود، ولی طراحی منحصربه‌فرد و روش‌های معاملاتی معامله‌گران سنتی بیشتر از آنکه یک مزیت باشد به‌عنوان یک عیب محسوب می‌شود.
  • در این صرافی هیچ چارت قیمتی تعاملی برای نشان دادن قیمت لحظه‌ای وجود ندارد.
  • این صرافی از تعداد بسیار کمی رمز ارز جهت انجام معاملات پشتیبانی می‌کند.
منتشر شده در صرافی رمزارزها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.