رفتن به نوشته‌ها

صرافی کوین بیس چیست و چگونه می بایست از آن استفاده کرد؟

کوین بیس چیست و چگونه می بایست از آن استفاده کرد؟

پیش از آنکه به معرفی صرافی کوین بیس (Coinbase) بپردازیم باید خدمت افرادی که تاکنون توجهی به یکی از بزرگترین جریانات موجود در بازار سرمایه‌گذاری و تکنولوژی نداشته‌اند باید بگوییم که رمزارزها، ارزهایی هستند که تولید ارز و کار تایید انتقال وجوه را تنظیم کرده و مستقل از بانک‌ها عمل می‌کنند. واحدهای ارزی که از طریق فرآیندی که به آن استخراج گفته می‌شود ایجاد می‌گردند.

برای استخراج بیت ‌کوین، ماینرها اقدام به ران برنامه‌های کامپیوتری کرده تا صحت اطلاعاتی که یک تاریخچه کامل از تراکنش‌های بیت ‌کوین را شکل می‌دهد تایید کنند.

از فناوری که با نام بلاک چین شناخته می‌شود برای ایجاد تراکنش‌های برگشت‌ناپذیر و قابل ردیابی استفاده می‌شود. ایجاد تراکنش‌های برگشت‌ناپذیر و قابل ردیابی فرآیند تایید و اعتبارسنجی را میسر می‌کند.

هنگامی که یک ماینر، داده‌ها را (که وارد یک بلاک و در نتیجه بلاک‌چین می‌شود) تایید کرد، مقداری پاداش به صورت رمزارز به آن اعطا می‌شود. به عنوان مثال، برای تایید این داده‌ها مقداری بیت ‌کوین به شما اعطا می‌شود.

بنا به دلایل متعدد، رمزارزها توجهات بی‌سابقه‌ای را به سمت خود جلب کرده و گمانه‌‌زنی‌های زیادی در خصوص این بازار به گوش می‌رسد.

1) از سال 2017، ارزش بیت ‌کوین همراه با اتر که به نظر روزی از غول‌های بازار پیشی خواهد گرفت به صورت پیوسته در حال افزایش بوده است.

2) به اعتقاد برخی فناوری بلاک‌چین موجود در صنعت رمزارزها که بالا به آن اشاره شد به عنوان ستون فقرات سیستم‌های مالی آینده مطرح شده است.

3) افزایش تعداد افرادی که بازار رمزارزها را به شکل سرمایه‌گذاری در بازار طلا می‌بینند. اگر ارزش رمزارزها به ثبات برسد، خرید بیت‌ کوین یا اتر ارزش ریسک جهت‌ سرمایه‌گذاری را خواهد داشت.

نکات کلیدی:

 • برای استخراج بیت‌ کوین، ماینرها اقدام به ران برنامه‌های کامپیوتری کرده تا صحت اطلاعاتی که یک تاریخچه کامل از تراکنش‌های بیت ‌کوین را شکل می‌دهند تایید کنند.
 • از سال 2017، ارزش بیت‌ کوین همراه با اتر که به نظر روزی از غول‌های بازار پیشی خواهد گرفت به صورت پیوسته در حال افزایش بوده است.
 • صرافی کوین بیس یک شرکت تبادل دارایی‌های دیجیتالی جهانی (GDAX) بوده که محلی را جهت خرید و فروش ارزهای دیجیتال فراهم می‌کند.
 • صرافی‌هایی نظیر صرافی کوین بیس روشی برای شروع شکل جدیدی از سوداگری (معامله) و سرمایه‌گذاری ارزی است.

صرافی کوین بیس

اگر قصد معامله با رمزارزها را دارید، به یک پلتفرم جهت انجام مبادلات و یک واسطه جهت اتصال به شبکه نیاز دارید. صرافی کوین بیس یک شرکت تبادل دارایی‌های دیجیتالی جهانی است که محلی را جهت خرید و فروش ارزهای دیجیتال و همچنین اطلاعاتی در خصوص تراکنش‌هایی که جهت تایید وارد شبکه بلاک‌چین شده‌اند در اختیار شما قرار می‌دهد.

صرافی کوین بیس مانند یک کیف پول نیز عمل می‌کند. شما می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را در این صرافی ذخیره کنید. اپلیکیشن این صرافی قابلیت انجام معاملات بیت ‌کوین، اتریوم و بیت‌ کوین‌کش و لایت ‌کوین و همچنین سایر دارایی‌های دیجیتال و ارزهای فیات در 32 کشور جهان را دارد.

این اپلیکیشن همچنین قابلیت انجام تراکنش‌های بیت‌ کوین در بسیاری از کشورهای جهان را دارد. بر اساس اطلاعات موجود در وب‌سایت صرافی کوین بیس، این شرکت به بیش از 10 میلیون مشتری خدمات‌رسانی کرده و کار تبادل رمزارزها را به ارزش تقریبی بیش از 50 میلیارد دلار تسهیل کرده است.

صرافی کوین بیس چیست و چگونه می بایست از آن استفاده کرد؟
اگر قصد معامله با رمزارزها را دارید، به یک پلتفرم جهت انجام مبادلات و یک واسطه جهت اتصال به شبکه نیاز دارید. صرافی کوین بیس یک شرکت تبادل دارایی‌های دیجیتالی جهانی است که محلی را جهت خرید و فروش ارزهای دیجیتال و همچنین اطلاعاتی در خصوص تراکنش‌هایی که جهت تایید وارد شبکه بلاک‌چین شده‌اند در اختیار شما قرار می‌دهد.

ضرورتا، اگر به تبادل رمزارزها علاقه دارید ولی نمی‌خواهید گرفتار مسائل موجود در فناوری اصلی و زیربنایی شوید، محصولاتی مانند صرافی کوین بیس روشی برای شکل جدیدی از سوداگری و سرمایه‌گذاری ارزی هستند.

علی‌رغم داشتن مزایای متعدد، در صورتی که از صرافی کوین یس در معاملات خود استفاده کنید برخی از مزایای مبادله با رمزارزها و فناوری بلاک‌چین را از دست خواهید داد.

قیمت بیت کوین

در صرافی کوین بیس شما نیمه‌ناشناس نیستید، در واقع نام شما به حساب کوین بیس و همچنین حساب بانکی خودتان ضمیمه می‌شود. در نتیجه رهگیری و ردیابی تاریخچه تراکنش‌ها کار نسبتا ساده‌ای خواهد بود. و اگر از فناوری بلاک‌چین استفاده نمی‌کنید، نمی‌توانید کار زیادی برای اطمینان از اینکه کار تایید تاریخچه تراکنش‌های شما یا حساب شما در حال پردازش است انجام دهید. در عوض، در صورت استفاده از صرافی کوین بیس شما به یک واسطه اطمینان می‌کنید.

خرید و فروش رمزارزها در صرافی کوین بیس چگونه است؟

به منظور استفاده از صرافی کوین بیس می بایست به یک حساب بانکی، کارت اعتباری یا حساب کوین بیس خود متصل شده تا بتوانید به خرید رمزارزها بپردازید.

با وجود اینکه با استفاده از حساب‌های بانکی مجاز به انجام معاملات در محدوده وسیع‌تری هستید (100 دلار/تراکنش، 2500 دلار/هفته)، ولی می بایست زمان زیادی را جهت تایید تراکنش‌ها صرف کنید. در واقع به مدت 2 الی 4 روز (بسته به بانک خودتان) پولی در کیف پول کوین بیس خود نخواهید دید.

همچنین در هنگام استفاده از صرافی کوین بیس، زمانی که فروش شما تایید شد، 2 الی 4 روز طول می‌کشد تا این فرآیند بر روی حساب بانکی شما نشان داده شود.

اگر از کارت اعتباری استفاده می‌کنید،‌ محدوده معاملاتی شما کوچک‌تر (200 دلار/هفته) خواهد بود ولی به سادگی و از طریق انتقال وجوه از حساب آن به بانک به سایت می‌توانید به خرید رمزارزها بپردازید.

بهترین کیف پول‌ های بیت کوین

در این‌گونه تراکنش‌ها، ‌بیت ‌کوین به صورت آنی در کیف پول صرافی کوین بیس شما نمایش داده خواهد شد. برای فروش بیت‌ کوین می‌توانید از حساب پی‌پال خود نیز استفاده کنید. در این نوع حساب، به محض مبادله بیت ‌کوین خود با ارز محلی می‌توانید پول خود را دریافت کنید. این نوع تراکنش نیز اکثرا از نوع تراکنش‌های آنی است.

اکثر ما فاقد فناوری مکانی جهت اتصال به بلاک‌چین و یا ذخیره رمزارزهای خود هستیم. اینجاست که صرافی کوین بیس وارد عرصه می‌شود. علی‌رغم وجود فناوری پیچیده مربوط به سرمایه‌گذاری، سوداگری و تملک، صرافی کوین بیس فضایی را ایجاد کرده که این فرآیند را مانند خرید و فروش سهام به میزان قابل توجهی ساده و آشنا می‌کند.

بیمه و امنیت

برای اطمینان از امنیت دارایی‌های رمزارزی که خریده و در حساب صرافی کوین بیس خود ذخیره کرده‌اید، این پلتفرم 98 درصد وجوه کاربران را به صورت آفلاین ذخیره می‌کند.

بر روی سایت، صرافی کوین بیس مشتریان را از “قطع کامل داده‌های حساس به اینترنت” (که به صورت عادی بر روی سرورهای ما می نشینند) مطمئن می‌کند. در مرحله بعدی، داده‌ها، رمزگذاری شده و به درایوهای USB و بک‌آپ‌های کاغذی منتقل می‌شوند. سپس این اطلاعات در صندوق‌های جعبه‌ای امن قرار گرفته و در کل جهان توزیع می‌شوند.

دو درصد باقیمانده از وجوه در بخش آنلاین کوین بیس نگهداری و ذخیره می‌شوند. صرافی کوین بیس به نیابت از مشتری از تمام ارزهای فیات نگهداری می‌کند. بنابراین اگر در حساب کوین بیس (کیف پول USD) ارز فیات دارید نگران نباشید زیرا بیمه FDIC وجوه شما را تا سقف 250000 دلار بیمه می‌کند (درست مانند یک بانک معمولی). حتی در صورتی که صرافی کوین بیس ورشکسته شود، این کار از دارایی‌های مشتریان محافظت خواهد کرد.

کیف پول بیت کوین

اگر مقدار زیادی از پول شما در بیت‌ کوین درگیر است، ممکن است به محلی امن برای ذخیره آن نیاز داشته باشید. اگر در این شرایط قرار دارید، صرافی کوین بیس یک صندوق به شما پیشنهاد می‌کند. برداشت از صندوق با تاخیر صورت خواهد گرفت (به شما 48 ساعت فرصت می‌دهد تا برداشت خود را لغو کنید).

این صندوق همچنین دارای چندین گزینه تاییدکننده است. این کار از طریق این موضوع که تمام برداشت‌ها توسط چندین نفر اثبات می‌شوند باعث افزایش امنیت می‌شود. صرافی کوین بیس همچنین یک صندوق چند امضایی را پیشنهاد می‌کند. این صندوق‌ها اساسا صندوق امن‌تری بوده و برای باز کردن قفل آن به چندین کلید نیاز خواهید داشت.

احتیاط

از انجایی که فناوری بلاک ‌چین از طریق تایید تاریخچه تراکنش‌ها کار کرده ویک فرآیند فشرده و کند است، در یک مدت زمان مشخص، تنها تعدادی تراکنش را می‌توان تایید و اعتبارسنجی کرد. بنابراین، اگر بیت ‌کوین خود را می‌فروشید ولی فرایند خرید توسط شبکه بلاک‌چین تایید و اثبات نشده و در همین حین نیز قیمت ارز تغییر می‌کند، فرآیند فروش شما پردازش نخواهد شد.

در این حالت اگر بازهم قصد فروش داشته باشید، مجبور خواهید بود تا بیت ‌کوین خود را با نرخ جدید به فروش برسانید. همچنین به دلیل واقعیت موجود در بلاک‌چین و همچنین سایر دلایل نامشخص، سیستم پرداخت صرافی کوین بیس گاها می‌تواند غیرواقعی باشد.

گزارش‌های متعددی در خصوص تاخیرهای زیاد در پرداخت به گوش می‌رسد. همچنین باگ‌های موجود باعث می‌شوند تا سایت آن طور که باید و شاید نتوانند به طور موثر ران شود. سخنی خطاب به افراد باهوش: اگر قصد سرمایه‌گذاری و سوداگری در بازار رمزارزها را دارید، این کار را با دقت و احتیاط انجام دهید.

صرافی کوین بیس چیست؟

کوین بیس یکی از کارگزاران بیت کوین است که بستری برای خریدوفروش بیت کوین با پول‌های رایج را برای معامله‌گران فراهم می‌سازد.

کوین بیس علاوه بر فعالیت اصلی‌اش به‌عنوان یک کارگزار، صرافی بیت کوین و ارائه‌دهندهٔ کیف پول دیجیتالی نیز می‌باشد.

کوین بیس توسط برایان آرمسترانگ و فرِد ایرسام در سال 2012 تأسیس شد و مقر آن در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا است.

این بستر نخست به‌عنوان کیف پول دیجیتالی و به‌منظور ذخیره‌سازی آنلاین بیت کوین به کاربران خدمت‌رسانی می‌کرد. بعدها در زمینهٔ کارگزاری نیز به فعالیت پرداخت و از این رهگذر کاربران امکان یافتند که به خریدوفروش بیت کوین بپردازند، همچنان که از سال 2017، کوین بیس به‌عنوان بزرگ‌ترین کارگزار بیت کوین در جهان شناخته‌شده و به کاربرانی از 33 کشور خدمات‌رسانی می‌کند.

نکات کلیدی:

 • کوین بیس هم‌زمان نقش کارگزار و کیف پولی را برای معاملات بیت کوینی ایفا می‌کند و از هر تراکنش درصدی را نصیب خود می‌سازد.
 • Global Digital Asset Exchange بستر صرافی کوین بیس را پشتیبانی می‌کند که عموماً آن را با نام GDAX می‌شناسند.
 • کوین بیس معمولاً به‌عنوان یک صرافی شناخته می‌شود، اما در حقیقت این مرکز تنها واسطه‌ا‌ی بین خریدار و فروشنده است.

کوین بیس چگونه کار می‌کند؟

در هر شکلی از تجارت با رمزارز، به خریدار و فروشنده‌ای نیاز است. به‌منظور انجام معامله، مشخصات خریدار و فروشنده می‌بایست توسط یک کارگزار به ثبت رسیده باشد. برای حصول اطمینان از شیوه‌های تجارت منصفانهٔ میان هر دو طرف، از صرافی خواسته می‌شود که بر تمام معاملات نظارت داشته باشد.

با این حال، هیچ‌یک از طرفین نمی‌تواند به‌شکل مستقیم و از طریق صرافی به تجارت بپردازد، این نقش را کارگزار ایفا می‌کند.

کارگزاری کوین بیس دقیقاً همچون یک کارگزار بورس، میان معامله‌کنندگان و صرافی نقش واسطه را ایفا کرده و صرافی و سامانهٔ آنلاینی را فراهم می‌آورد تا خریداران و فروشندگان از طریق آن، صرف‌نظر از موقعیت جغرافیایی خود، به تجارت بپردازند.

صرافی کوین بیس چیست؟
صرافی کوین بیس، میان معامله‌کنندگان و صرافی نقش واسطه را ایفا کرده و صرافی و سامانهٔ آنلاینی را فراهم می‌آورد تا خریداران و فروشندگان از طریق آن، صرف‌نظر از موقعیت جغرافیایی خود، به تجارت بپردازند.

بستر صرافی کوین بیس، GDAX نام دارد. این واژه مخفف ابراز دیجیتالی صرافی جهانی (Global Digital Asset Exchange) است که پیش‌تر صرافی کوین بیس خوانده می‌شد.

نکتهٔ مهم: GDAX هر تراکنشی را ثبت می‌کند، این امر نه تنها حجم و سطوح قیمتِ معاملات مربوط به بیت کوین، بلکه اتریوم و لایت کوین را نیز دربر می‌گیرد.

GDAX این اجازه را به کاربران می‌دهد که بدون نیاز به شروع نقل‌وانتقالات بانکی برای هر معامله – که می‌تواند تا چند روز هم به تعویق بیافتد – به‌سرعت در چندین معامله شرکت کنند. همچنین، این صرافی رمز ارز، قابلیت معاملات با مارجین را نیز در اختیار مؤسسات سرمایه‌گذاری قرار می‌دهد.

قیمت بیت کوین

خریداران و فروشندگان در GDAX تحت عناوین سازندگان یا گیرندگان شناخته می‌شوند. سازندگان، یعنی کاربرانی که محدودیتی برای قیمت سفارش تعیین می‌کنند، معمولاً سفارشات محدود (limit order) خود را به دفتر سفارش اضافه می‌کنند.

تا زمانی که قیمت ارائه‌شدهٔ معامله‌گر دیگری با قیمت ارائه‌شدهٔ قبلی هم‌خوانی نداشته باشد، سفارشات محدود در دفتر سفارش حفظ می‌شوند. معامله‌گری که قیمت را می‌پذیرد گیرنده می‌نامند.

به‌عنوان مثال، معامله‌گری (سازنده‌ای) سفارش فروش 10 بیت کوین را انجام داده و محدودیت قیمت 2,300 دلاری را اعمال می‌کند. سفارش او تا زمانی که خریداری (گیرنده‌ای) سفارش خریدی معادل 2,300 دلار را انجام ندهد در دفتر ثبت GDAX ذخیره می‌شود.

سازندگان بابت سفارشات خود چیزی تحت عنوان هزینهٔ تراکنش  پرداخت نمی‌کنند، در حالی که معمولاً 0.25 درصد از مبلغ معامله از گیرندگان اخذ می‌شود.

انجام معاملات در صرافی بیتمکس چگونه است؟

کوین بیس استفاده از یک کیف پول همراه و اپلیکیشن کیف پول تحت وب را فراهم ساخته است که هر دو با یکدیگر همگام‌سازی می‌شوند.

با داشتن کیف پول و استفاده از خدمات صرافی از یک مجرای مشترک، کاربران کوین بیس قادرند به‌‌راحتی بین هر دو بستر نقل‌وانتقالات مالی داشته باشند. این نقل‌وانتقالات بلافاصله و بدون هیچ‌گونه هزینهٔ اضافی برای کاربر صورت می‌پذیرند.

در حالی که کوین بیس اغلب به‌عنوان یک صرافی شناخته می‌شود، باید خاطرنشان ساخت که این مرکز بیشتر عملکردی شبیه به کارگزاری و کیف پولی دارد که فروشندگان خُرد و مشتریان غیرمتخصصی که خواهان خرید، فروش یا ذخیره‌سازی رمز ارز هستند را هماهنگ می‌سازد.

GDAX بخشی است که خدمات صرافی کوین بیس را انجام می‌دهد و به معامله‌گران خبره و تجار حرفه‌ای در راستای دادوستد دارایی‌های دیجیتالی خدمت‌رسانی می‌کند.

انجام معاملات در صرافی کوین بیس چگونه است؟

صرافی کوین بیس در شهر سان‌فرانسیسکو کالیفرنیا مستقر است. صرافی کوین ‌بیس توسط بریان آرمسترانگ و فرد ارسام در سال 2012 راه‌اندازی شد و به عنوان یکی از معروف‌ترین صرافی‌های رمزارز شناخته می‌شود.

صرافی کوین بیس کار خود را از یک بنگاه اقتصادی سطح پایین-متوسط آغاز کزد و به مرور رشد کرد. کوین بیس اکنون به عنوان یک صرافی بزرگ شناخته می‌شود. در حال حاضر 500 نفر در صرافی کوین بیس مشغول کار هستند. این صرافی در طول عمر هفت ساله خود به سرعت در حال رشد بوده است. رشد صرافی کوین ‌بیس به حدی بوده که ارزش آن اکنون به 8 میلیارد دلار می‌رسد.

در این مقاله، به صورت گام به گام چگونگی راه‌اندازی حساب در صرافی کوین بیس، نحوه خرید رمزارز با استفاده از وجوه فیات، نحوه واریز/برداشت و همچنین در مورد مسائل امنیتی این صرافی صحبت خواهیم کرد.

نحوه ثبت‌نام در صرافی کوین بیس

انجام معاملات در صرافی کوین بیس چگونه است؟

در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش بر روی گزینه “Sign Up” کلیک کرده و اطلاعات ابتدایی خود نظیر نام، ایمیل و پسورد را وارد کنید و سپس گزینه “I’m not a robot” و “Create Account” را انتخاب کنید.

بر خلاف صرافی بایننس که به تاییدیه KYC نیازی ندارد، صرافی کوین ‌بیس به طور خاص از شما درخواست می‌کند که قبل از انجام اولین خرید، فرآیند تایید هویت را انجام دهید.

در موافقت‌نامه کاربری این صرافی مواردی چون محدودیت سنی (بالای 18 سال)، الزامات KYC و کارمزدها به چشم می‌خورد. برای اطمینان از استانداردهای قانونی و سیاست حاکم بر این صرافی، تمام این موارد را بررسی کنید.

زمانی که برای اولین بار وارد وب‌سایت صرافی کوین بیس می‌شوید، از شما درخواست می‌شود شیوه پرداخت مورد نظر خود را تعیین کنید.

در اینجا شما می‌توانید کارت بانکی یا اعتباری خود را به این صرافی لینک کنید (نگران نباشید، فعلا در اینجا نه مجبور به خرید رمزارز هستید و نه مجبور به پرداخت هزینه) ولی بهتر است این کار را انجام ندهید زیرا در اولین ورود به حساب سیستم از شما درخواست خواهد کرد تا جزئیات اطلاعات خود را وارد کنید.

زمانی که کار وارد کردن جزئیات کارت خود را به پایان رساندید، در مرحله بعد از شما درخواست می‌شود تا دو پرداخت در حال تایید حساب بانکی خود را در اینجا وارد کنید.

انجام معاملات در صرافی کوین بیس چگونه است؟

وارد اپلیکیشن/وب‌سایت بانک خود شده و تاریخچه تراکنش‌های خود را بررسی کنید تا متوجه شوید چه مقدار از وجوه شما از طرف “Coinbase UK” در انتظار تایید است. سپس دو مورد از بالاترین مقادیر را در صفحه مورد نظر وارد کرده و کارت بانکی خود را تایید کنید.

انجام معاملات در صرافی کوین بیس چگونه است؟

زمانی که روش پرداخت خود را تعیین کردید، شماره تلفنی را به عنوان بخشی از پروسه امنیتی حسابتان مشخص کنید.

وارد کردن شماره موبایل بسیار حائز اهمیت است. زیرا برای تایید حساب کاربری و همچنین انجام هرگونه تغییرات مهم تاییدیه پیامکی به آن شماره ارسال می‌شود.

احراز هویت در صرافی کوین بیس

بعد از راه‌اندازی حساب کاربری و ضمیمه کردن روش پرداخت از طریق درخواست خودکار سیستم، لازم است هویت خود را قبل از انجام خرید تایید کنید.

این سازوکار برای اطمینان از محافظت حداکثری از خریدار و کمک به مراقبت در برابر کلاهبرداری‌های هویتی انجام می‌شود.

نیاز است زمانی را جهت انجام تنظیمات امنیتی نظیر تعیین احراز هویت دو عاملی (2FA) صرف کنید.

انجام معاملات در صرافی کوین بیس چگونه است؟

زمانی که برای اولین بار بر روی گزینه “Buy/Sell” که در کنار تب “Dashboard” قرار گرفته کلیک می‌کنید از شما درخواست می‌شود تا شناسه رسمی خود را وارد کنید.

برای ارسال این شناسه، می‌توانید از پاسپورت یا گواهی‌نامه رانندگی خود استفاده کنید. در این راهنما ما از گواهی‌نامه رانندگی استفاه می‌کنیم.

از آنجایی که این سیستم باید با سیستم رجیستری خودروها سازگار باشد، این فرآیند ممکن است 5 دقیقه به طول بیانجامد.

زمانی که حساب شما تایید شد، یک ایمیل دریافت خواهید کرد. در این ایمیل عنوان شده که شما می‌توانید اولین رمزارز خود را در صرافی کوین بیس خریداری نمایید.

انجام معاملات در صرافی کوین بیس چگونه است؟

زیر قسمت “Settings” بر روی گزینه “Security” کلیک کنید. با این کار بخشی تحت عنوان “ Enable Authenticator” را مشاهده خواهید کرد. احراز هویت دو عاملی به افزودن یک لایه امنیتی بیشتر اشاره دارد. در این فرآیند، کاربر باید کدی را که از طریق پیام کوتاه یا اپلیکیشن احراز هویت دریافت می‌کند، ارائه دهد. اپلیکیشن معروف احراز هویت گوگل (Google Authenticator) در ‌پلی‌استور و آی‌تونز به صورت رایگان موجود است.

انجام معاملات در صرافی کوین بیس چگونه است؟

با کلیک بر روی گزینه “Enable Authenticator” یک پیام کوتاه که محتوی یک کد است به شما ارسال خواهد شد.

انجام معاملات در صرافی کوین بیس چگونه است؟

در گام بعدی، بارکد را با استفاده از پلیکیشن موبایل Google Authenticator اسکن کنید.

در این فرآیند یک کد سری نیز به شما ارسال خواهد شد. برای اطمینان، این کد را بر روی یک حافظه قابل حمل و دور از دسترس افراد کنجکاو نگهداری کنید.

زمانی که این مرحله کامل شد، یک پیام کوتاه مبنی بر تغییر احراز هویت دو عاملی دریافت خواهید کرد. از این مرحله به بعد دسترسی به وجوه شما برای دیگران غیرممکن خواهد بود.

واریز وجوه در صرافی کوین بیس

بر خلاف صرافی‌های خاص که در هر بار واریز وجه مبلغ ثابت بیشتری دریافت می‌کنند، صرافی کوین ‌بیس از واریز وجه با پول ملی و لوکال شما آن هم به هر میزان پشتیبانی می‌کند (فقط هزینه‌های مربوط به این کار را در نظر بگیرید).

این صرافی نه رمزارز مختلف از جمله بیت ‌کوین، اتر، لایت ‌کوین، بیت کوین کش، زد کش، توکن BasicAttention، USDC، 0x و اتر کلاسیک را پشتیبانی می‌کند.

به منظور انجام خرید به بخش “Buy/Sell” که در نوار منو واقع شده مراجعه کرده و بر روی آن کلیک کنید.

انجام معاملات در صرافی کوین بیس چگونه است؟

در این مثال، از 100 دلار صرف خرید بیت‌ کوین کردیم. در ازای پرداخت این مبلغ، 0.02017936 بیت‌ کوین دریافت کردیم. اکنون می‌توانیم از این بیت ‌کوین برای انجام معاملات یا ارسال آن به یک آدرس دیگر استفاده کنیم.

اکنون شما دارای مقداری بیت‌ کوین هستید. این بیت‌ کوین در صرافی نگهداری شده و می‌توانید از آن برای انجام معاملات استفاده کنید.

فرآیند فروش رمزارز مشابه فرآیند خرید آن است. در این فرآیند و قبل از تبدیل تمام وجوه به فیات، لازم است مقدار مشخصی از رمزارز را وارد کنید.

داشبورد

انجام معاملات در صرافی کوین بیس چگونه است؟

“Dashboard”، اطلاعات مهمی در رابطه با پرتفولیو، فعالیت‌های اخیر و موجودی حساب ارائه می‌کند و بخشی از حساب کاربری شماست. به کمک این بخش می‌توانید در مدت بسیار کوتاهی خلاصه‌ای از فعالیت‌های بازار را مشاهده کنید.

بخش “Your Portfolio” میزان دارایی فعلی شما از جمله موجودی کل را نشان می‌دهد. این در حالی است که بخش “Following” که در بالای آن قرار گرفته فعالیت‌های اخیر بازار را نشان می‌دهد.

بخش “Tools” مجموعه‌ای از آدرس‌ها را در خود جای داده است. در صرافی کوین ‌بیس و به ازای هر پرداخت، آدرس‌های جدید به صورت اتوماتیک ایجاد می‌شوند. این آدرس‌ها تا ابد در حساب شما باقی می‌مانند (بنابراین بدون دغدغه از مسائل امنیتی می‌توانید مجددا از این آدرس‌ها استفاده کنید).

اگرچه صرافی کوین ‌بیس چارت و اطلاعات زیادی ارائه می‌دهد اما این موارد در مقایسه با صرافی‌های بایننس و کراکن کاملا محدود به نظر می‌رسد. با این وجود، پلتفرم این صرافی دارای یک روش یکپارچه بوده و بنا بر تجربه کاربران کار با آن بسیار راحت است. بنابراین این صرافی می‌تواند به صرافی مناسب شما تبدیل شود.

محدودیت‌ها

در حال حاضر صرافی کوین ‌بیس خدماتی برای فروش رمزارز در برخی کشورها ارائه نمی‌دهد. برای اطمینان از این موضوع لیست این صرافی را بررسی کنید. اگر محل سکونت شما تحت پوشش صرافی کوین‌ بیس نباشد و شما اقدام به خرید رمزارز از این پلتفرم کنید دیگر قادر به تبدیل آن به ارز لوکال خود نخواهید بود.

انجام معاملات در صرافی کوین بیس چگونه است؟

On/Off ramp  نوعی صرافی است که خدماتی جهت تبدیل رمزارز به فیات و بالعکس ارائه می‌کند. در این صرافی، فیات مستقیما و با فشردن دکمه “Sell” به حساب شما منتقل می‌شود.

تمام کاری که باید انجام دهید این است که به یک صرافی در کشور خود که از این نوع خدمات پشتیبانی می‌کند مراجعه کنید و شناسه کیف‌پول خود در آن صرافی را وارد کنید. به عنوان مثال، مردم استرالیا می‌توانند از BTC Market برای تبدیل این رمزارز به دلار استرالیا (AUD) استفاده کنند.

انجام معاملات در صرافی کوین بیس چگونه است؟

اگر قصد انتقال وجوه به offramp را دارید، لازم است آدرس کیف‌پول آن صرافی خاص را پیدا کنید.

یافتن این آدرس نباید کار دشواری باشد. البته برای این کار باید یک حساب کاربری ایجاد کرده باشید و همچنین یک آدرس کیف پول برای ارسال وجوه به آن داشته باشید.

زمانی که آدرس کیف پول را از صرافی دیگر پیدا کردید، به رمزارزی که اخیرا خریداری کرده‌اید مراجعه کنید (برای مشاهده آن می توانید به قسمت Account  در صرافی کوین بیس مراجعه کنید).

در اینجا آدرس کیف‌پول را وارد کرده و بر روی گزینه Send کلیک کنید. اکنون وجوه خود را از طریق یک صرافی دیگر دریافت می‌کنید.

مزایا و معایب صرافی کوین بیس

مزایا

 • یک پلتفرم ساده و بصری با ویژگی‌های مورد پسند کاربران مبتدی
 • این صرافی برای افراد تازه کاری که به تازگی وارد حوزه رمزارزها شده‌اند عالیست زیرا از سردرگمی آن‌ها جلوگیری می‌کند.
 • صرافی کوین ‌بیس از هر مقدار سپرده پشتیبانی می‌کند. همچنین این صرافی کار میانگین‌‌گیری هزینه‌های دلاری را ساده و جذاب می‌کند.

معایب

 • در حال حاضر صرافی کوین ‌بیس خدماتی برای فروش رمزارز در برخی از کشورهای خاص ارائه نمی‌دهد. اگر صرافی کوین ‌بیس در ارائه خدمات خود از کشور یا محل زندگی شما پشتیبانی نکرده و شما اقدام به خرید رمزارز از این صرافی کنید، دیگر قادر به تبدیل آن به ارز لوکال خود نخواهید بود.
 • هزینه‌های کارمزد این صرافی در مقایسه با صرافی‌های دیگر بالاتر است.
 • این صرافی دارای گزینه‌های معاملاتی محدودی در رابطه با معاملات رمزارزهاست.

برای آشنایی با دیگر صرافی‌ها و نحوه کارکرد آنان از «مقالات صرافی رمزارزها» دیدن نمایید. 

منتشر شده در صرافی رمزارزها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.