رفتن به نوشته‌ها

۸۰۰ هزار مسکن ملی تا پایان سال به مرحله ساخت می‌رسد – پالس نیوز

به گزارش پالس نیوز، اکبر نیکزاد، رئیس بنیاد مسکن اظهار کرد: از حدود یک سال و نیم قبل طرح نهضت ملی مسکن را در دو بخش شهری و روستایی آغاز کردیم و پروژه‌ها را با جدیت پیش بردیم. هم‌اکنون نیز مرتبا کارها را پیگیری می‌کنیم. هم به دنبال این هستیم تا واحدها قابل اسکان شود.
وی افزود: تا امروز ۴۵۵ هزار واحد نهضت ملی توسط بنیاد مسکن آغاز و ۱۴۷ هزار واحد تحویل داده شده است. هم‌اکنون ۳۰۸ هزار واحد در حال اجرا داریم که ۱۵۸ هزار واحد در روستاها و ۱۵۰ هزار واحد در شهرها است. برنامه‌ی ما این است که تا پایان سال این ۴۵۵ هزار واحد را به ۸۰۰ هزار واحد برسانیم.
نیکزاد با اشاره به افزایش سقف تسهیلات نهضت ملی مسکن تا ۵۵۰ میلیون تومان به ازای هر واحد گفت: واحدهای شهری ما تا  پیش از این ۳۵۰ میلیون تومان دریافت می‌کردند.
رییس بنیاد مسکن بیان کرد: انتظار داریم پروژه‌هایی که بنیاد مسکن در شهرها اجرا می‌کند از تسهیلات ۵۵۰ میلیون  تومانی بهره‌مند شود که خوشبختانه سیستم بانکی نیز در این مسیر همراهی می‌کند. اما توقع ما این است که روند پرداخت متمم تسریع شود.
نهضت ملی مسکن در انتظار اعتبار ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی
رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن نیز پیش از این اعلام کرده بود: ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار به صندوق ملی مسکن واریز می‌شود که با این کار روند اجرای طرح ساخت مسکن ملی سرعت می‌گیرد.
آن‌طور که تسنیم نوشته است، محمدرضا مهدیار اسماعیلی گفته بود: این اعتبار از طریق مجاری پیش‌بینی شده در قانون جهش تولید مسکن برای واریز به این صندوق به عنوان تامین کننده مالی انحصاری بخش مسکن تامین می‌شود.
]]>اسماعیلی ادامه داده بود: این میزان اعتبار از محل بازگشت وام‌های مسکن مهر، واریزی سازمان ملی زمین و مسکن و تملک زمین تامین شده است.
رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن همچنین بیان کرده بود: سازمان ملی زمین و مسکن تاکنون به حساب صندوق ملی مسکن مبلغ 433 میلیارد تومان واریز کرده است که با تسریع فرآیند واریز وجوه پیش بینی شده از این سازمان، امکان حمایت بیشتر این صندوق از پروژه‌های نیمه تمام مسکن مهر و عملیات آماده‌سازی طرح نهضت ملی مسکن فراهم می‌شود.

منتشر شده در اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *