رفتن به نوشته‌ها

کوین بیس، بزرگترین صرافی بیت کوین آمریکا، با عرضه اولیه سهام عمومی خواهد شد

گزارش‌های تازه حاکی از آن است که صرافی کوین بیس قصد دارد از طریق شرکت گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، سهام خود را به‌صورت عمومی عرضه کند.
به گزارش کوین تلگراف، کوین بیس قصد دارد از طریق گلدمن ساکس، عرضه عمومی سهام خود را آغاز کند. به‌عقیده بسیاری، این کار می‌تواند ارزهای دیجیتال را به طیف گسترده‌تری از عموم مردم معرفی کند.
بیزینس اینسایدر (Business Insider) به نقل از دو منبع آگاه گزارش داده است که گلدمن ساکس به‌عنوان نماینده کوین بیس، عرضه عمومی سهام این صرافی را بر عهده خواهد داشت. هنوز اطلاعات بیشتری از این عرضه عمومی در دسترس نیست.
فرد ارسام (Fred Ehrsam)، از بنیان‌گذاران این صرافی، پیش‌تر در گلدمن ساکس مشغول به کار بوده است؛ از همین رو می‌توان گفت که ارسام پل ارتباطی میان این دو شرکت است. ارسام بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۱ در گلدمن ساکس کار می‌کرده است و پس از آن با برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)، صرافی کوین بیس را راه‌اندازی کردند. ارسام در سال ۲۰۱۷ از کوین بیس جدا شد، اما همچنان به‌عنوان یکی از اعضای هیئت‌مدیره به فعالیت خود ادامه داد.
این خبر در حالی منتشر می‌شود که کوین بیس چندی پیش طی نامه‌ای رسمی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرد قصد دارد سهام خود را به‌صورت عمومی عرضه کند. آخرین برآوردها که در سال ۲۰۱۸ انجام شد، نشان می‌دهد که ارزش این صرافی حدود ۸ میلیارد دلار است. شرکت تحلیلی مساری (Messari) ادعا می‌کند که پس از عرضه عمومی سهام کوین بیس، ارزش این صرافی به ۲۸ میلیارد دلار خواهد رسید.
کوین بیس انتخاب بسیاری از تازه‌واردها به حوزه ارزهای دیجیتال است؛ با این حال، آمارها نشان می‌دهد که این صرافی میزبان بسیاری از سرمایه‌گذاران دانه‌درشت نیز هست. از بهار امسال تا به حال، شاهد ورود طیف گسترده‌ای از مؤسسات و شرکت‌های بزرگ به حوزه ارزهای دیجیتال بودیم و بسیاری از این شرکت‌ها، صرافی کوین بیس را برای سرمایه‌گذاری خود انتخاب کردند.
بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند که ورود سرمایه‌گذاران دانه‌درشت به بازار بیت کوین، عامل اصلی در تسریع روند صعودی فعلی و رسیدن قیمت بیت کوین به حدود ۲۴,۰۰۰ دلار است.
مدت‌هاست که خبر عرضه عمومی سهام کوین بیس در محافل خبری دست‌به‌دست می‌شود، ولی این هفته به‌صورت رسمی اعلام شد. از سوی دیگر، وضعیت بازار به‌گونه‌ای رقم خورده است که فرصتی طلایی برای این اقدام کوین بیس ایجاد شود.
مانند بسیاری از شرکت‌های دیگر، گلدمن ساکس هم در سال‌های گذشته رویکردی ملایم‌تر در مقابل بیت کوین اتخاذ کرده است. این شرکت به‌تازگی اعلام کرده است که قصد استفاده از بلاک چین جی‌پی مورگان را دارد. از این بلاک چین برای تسویه توافقنامه‌های بازخرید استفاده خواهد شد.
گلدمن ساکس پیش‌تر به مشتریان خود گفته بود که بیت کوین و طلا، هر دو می‌توانند به‌عنوان یک سرپناه امن سرمایه‌گذاری در مقیاس کلان استفاده شوند. این بانک در ادامه گفته بود که بیت کوین به‌عنوان یک «تهدید» برای جایگاه طلا به‌عنوان یک ذخیره ارزش نخواهد بود. نکته جالب این گزارش آنجا بود که گلدمن ساکس اذعان کرده بود که بیت کوین در حال گرفتن جایگاه طلا است.

منتشر شده در اخبار