رفتن به نوشته‌ها

ژاپن برای عرضه ارز دیجیتال خود آماده می‌شود

ژاپن برای عرضه رمز ارز خود آماده می‌شود – رمز ارز

ژاپن به‌دنبال آن است تا آزمایش رمز ارز ملی خود را در بخش خصوصی و همگانی آغاز کند. گفته می‌شود که احتمال دارد رمز ارز ملی ژاپن تا سال ۲۰۲۳ عرضه شود.
به گزارش کوین دسک و به‌نقل از ژاپن تایمز (Japan Times)، انجمن رمز ارز این کشور در نظر دارد تا سال ۲۰۲۳، شکی از رمز ارزی مثل دییِم (Diem) فیس‌بوک راه‌اندازی و عرضه کند.
ژاپن به‌دنبال آن است تا در راستای این رمز ارز، سال آینده میلادی یک برنامه آزمایشی اجرا کند. هیرومی یاماوکا (Hiromi Yamaoka)، از مقامات سابق بانک مرکزی ژاپن، در این باره گفت:
چین حرکت به سوی رمز ارز را در جهان آغاز و تبلیغ کرد. در همان زمان که بانک‌های مرکزی در جهان برخوردی محتاطانه در قبال این ارزها داشتند، چین با سرعتی خارق‌العاده این کار را کرد.
یاماوکا در ادامه افزود که انتظار دارد چین تا سال ۲۰۲۲، رمز ارز ملی خود که یوان دیجیتال نام دارد یا عرضه کند.
پیش از این چین، چین طی چندین مرحله آزمایشی، عملکردهای مختلف رمز ارز ملی خود را بررسی کرده بود. در این برنامه‌ها، بسیاری از بانک‌های دولت، خصوصی و شرکت‌های فعال در حوزه فناوری با بانک مرکزی چین همکاری کرده بودند.
ماه گذشته هم شاهد یک برنامه آزمایشی در شهر سوژو بودیم. طی این برنامه، با قرعه کشی از شهروندان این سوژو، رمز ارز رایگان به آنها اعطا شد که می‌توانستند در فروشگاه‌های مختلف از ارزهای خود استفاده کنند.

موردی یافت نشد.

wpDiscuzدیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدxInsertComment Author Info

منتشر شده در اخبار