رفتن به نوشته‌ها

پیش‌بینی بورس فردا 8 دی/ روند منفی بازار ادامه دارد؟

سیدعلی خسروشاهی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز، درباره عملکرد بورس گفت: حجم معاملات نسبت به هفته‌های گذشته 30 تا 40 درصد افت کرده است. این اتفاق به ما نشان می‌دهد که در حال حاضر بازارگردان‌ها تحت فشار هستند. همچنین پیغام امروز مقام ناظر مبنی بر اینکه بازارگردان‌ها می‌توانند در بخش فروش به تعهدات خود عمل نکنند، می‌تواند منابع بازارگردان‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.
اگرچه پیش‌بینی‌ها حاکی از رشد بازار سرمایه و روند صعودی شاخص بود اما حالا خسروشاهی تاکید می‌کند که برخی از سیگنال‌ها حاکی از روند نزولی بازار و حرکت رو به نزول آن است. به گفته این کارشناس بورسی دو عامل روند رو به رشد بورس در ایران را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ یکی روند فرسایشی و درجا زدن شاخص کل که از هفته گذشته شروع شده است و دوم روند صعودی بازارهای جهانی.
این کارشناس درباره عملکرد بازار سرمایه فردا گفت: احتمالا بازار فردا، بازاری متعادل اما رو به پایین است. به عبارتی پیش‌بینی می‌شود که تمایل بازار به سمت منفی شدن است.
خسروشاهی درباره شاخص هم‌وزن بیان کرد: در این مدتی که شاخص کل مدام در حال درجا زدن بود، شاخص هم‌وزن روندی صعودی داشت و در نهایت این دو شاخص به نقطه‌ای رسیدند که اختلاف زیادی بین آنها به وجود آمد. فکر می‌کنم روند شاخص هم‌وزن به شکل نزولی ادامه‌دار است و محرک خوبی برای رشد پیدا نکند.
آخرین اخبار بازار سرمایه را می‌توانید در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

منتشر شده در اخبار