رفتن به نوشته‌ها

نتایج کنکور تا پایان هفته اعلام می‌شود – پالس نیوز

به گزارش پالس نیوز، عبدالرسول پورعباس روز یکشنبه در نشست شورای سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه اعمال سوابق تحصیلی به صورت ۴۰ درصد تأثیر قطعی در نمره آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ برای اولین بار اعمال می‌شود، افزود: سازمان سنجش آموزش کشور در تعامل با وزارت آموزش و پرورش در حال نهایی کردن داده‌های مربوط سوابق تحصیلی داوطلبان است.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به برخی خبرها در رسانه‌ها درباره میزان ظرفیت رشته‌های پزشکی اشاره کرد و اظهار داشت: دفترچه انتخاب رشته نوبت دوم آزمون سراسری ۱۴۰۲ هنوز نهایی نشده است و اطلاعات مربوط به ظرفیت دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه‌های علوم پزشکی به‌تدریج در حال تکمیل است، بنابراین آمار اعلام شده درباره کاهش ظرفیت رشته‌های پزشکی صحت ندارد.
نوبت دوم پنجاه و سومین آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۱۴ و ۱۵ تیرماه) با شرکت یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۴۳۶ نفر داوطلب شامل ۶۸۷ هزار و ۴۲۰ نفر زن و ۴۳۲ هزار و ۱۶ نفر مرد در ۴۱۷ شهرستان، ۶۶۲ حوزه اصلی امتحانی دانشگاهی و موسسات آموزش عالی و ۱۹۵۵ حوزه فرعی برگزار شد.
بر اساس آمار سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد ثبت نام کنندگان برای شرکت در نوبت دوم آزمون سراسری در خارج از کشور ۲۴۰ نفر بود که در ۱۳ کشور کنکور برای آنها برگزار شد.
با اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۲ داوطلبان می‌توانند انتخاب رشته کنند، نیمه دوم شهریور ماه نیز زمان اعلام نتیجه نهایی است تا دانشجویان جدید از اول مهر ۱۴۰۳ سر کلاس‌ها حاضر شوند.
منبع: ایرنا
]]>

منتشر شده در اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *