رفتن به نوشته‌ها

معرفی 10 کتاب تأثیرگذار که زندگی شما را متحول می‌کند

امروزه مهم‌ترین عامل موفقیت در زندگی این است که بتوانیم خود را بشناسیم و با پرورش استعدادهایمان در مسیر موفقیت گام برداریم؛ از این‌رو داشتن راهنما در این مسیر می‌تواند بسیار مؤثر باشد تا در لحظات دشوار به آن رجوع کنیم و راه درست را جویا شویم. اگر می‌خواهید برگ جدیدی از زندگی خود را آغاز کنید، ما فهرست ۱۰ کتاب تاثیرگذار را به شما معرفی کنیم که سبب تغییر در زندگی شما می‌شوند. این کتاب‌ها به شما کمک می‌کنند تا در راه تحول شخصی خود گام بردارید و با گسترش دنیای پیش رویتان، به اهداف بزرگ خود نزدیک‌تر شوید؛ پس در این مقاله همراه ما باشید تا با این ۱۰ کتاب تأثیرگذار آشنا شوید.
فهرست این مقاله
۱) کتاب Emotional Intelligence نوشته Daniel Goleman
اولین کتاب تاثیرگذار «هوش هیجانی» نوشته «دنیل گلمن»، روان‌شناس و نامزد دریافت جایزه پولیتزر است. نویسنده در این کتاب، هوش هیجانی و تأثیر آن بر جنبه‌های مختلف زندگی را بررسی کرده است. با مطالعه این کتاب درمی‌یابید که چطور هوش هیجانی تکامل پیدا کرده و تقویت شده است. کتاب گلمن برای افرادی مناسب است که به‌دنبال زندگی براساس توانمندی‌های شخصی هستند. این کتاب به شما می‌آموزد که رابطه میان موفقیت، توانایی‌های شناختی و دیدگاه مثبت چگونه است.
۲) کتاب Flow نوشته Mihaly Csikszentmihalyi
اگر می‌خواهید پاسخ این پرسش را بدانید که کلید کسب لذت بیشتر در زندگی چیست، کتاب تاثیرگذار Flow‌ را مطالعه کنید. نویسنده این کتاب می‌گوید، هنگامی که زمان خود را به موضوعی اختصاص می‌دهید که خیلی سخت نیست و سبب اضطراب و نگرانی شما نمی‌شود، یا اینکه به‌دلیل آسان‌بودن موضوع بی‌حوصله نمی‌َ‌شوید، در آن موضوع غرق می‌شوید؛ در این صورت می‌توانید در عین خلاق‌بودن تمرکز خود را نیز حفظ کنید. نویسنده در زمینه مثبت‌اندیشی، خلاقیت و افزایش انگیزه فعالیت کرده و کتاب‌های بسیاری در این باره نوشته است تا به افراد کمک کند که با خودآگاهی بتوانند به امور زندگی خود تسلط بیابند.
۳) کتاب How To Stop Worrying and Start Living نوشته دیل کارنگی
این کتاب مجموعه‌ای خودیاری است که در مقایسه با دیگر کتاب‌های این نویسنده کمتر شناخته شده است. کتاب «نگرانی را متوقف کرده و شروع به زندگی کنید» به‌وضوح شرح می‌دهد که نگرانی می‌تواند چه عواقب آزاردهنده‌ای داشته باشد، اما شما با استفاده از ابزارهایی که نویسنده معرفی می‌کند، می‌توانید گامی مثبت برای کاهش نگرانی و اضطراب خود بردارید. دیل کارنگی برای اثبات سخنان خود اتفاقات واقعی مختلفی را در کتاب روایت کرده است تا خواننده بهتر بتواند تأثیر منفی نگرانی را درک کند.
۴) کتاب Drive نوشته Daniel Pink
انگیزه یکی از مواردی است که بیشتر مدیران آن را به اشتباه به کارمندان خود آموزش می‌دهند. نویسنده در این کتاب تاثیرگذار، انگیزه درونی و بیرونی را شرح داده و تفاوت این دو را مشخص کرده است. به اعتقاد Daniel Pink امروزه بسیاری از کسب‌وکارها به‌جای تمرکز بر انگیزه‌های درونی، سعی دارند از روش‌های غیرکاربردی برای افزایش انگیزه‌های بیرونی استفاده کنند. در این کتاب شرح داده شده که چگونه با استفاده از درک انگیزه درونی و پرورش آن می‌توانیم بیشترین تأثیر و بهره‌وری را در زمینه کاری و زندگی شخصی خود داشته باشیم.
۵) کتاب تاثیرگذار How Will You Measure Your Life? نوشتهClayton M. Christensen, James Allworth and Karen Dillon

اگر به‌تازگی به این موضوع فکر کرده‌اید که چگونه بین زندگی شخصی و کاری خود تعادل ایجاد کنید، باید بدانید که این کتاب دقیقاً برای شما نوشته شده است. Clayton M. Christensen تجربه فراوانی در زمینه تجارت داشته و به‌تازگی نیز از بیماری سرطان نجات یافته است؛ بنابراین شخص مناسبی است تا به این پرسش ما پاسخ دهد. این شخص بینشی منحصر‌به‌فرد درباره نحوه مدیریت زندگی و کار دارد. با استفاده از توصیه‌های او می‌توانیم در زندگی حرفه‌ای به موفقیت دست یابیم و شادی واقعی را در زندگی شخصی خود تجربه کنیم. نویسندگان این کتاب به شما کمک می‌کنند تا بتوانید روابط ازدست‌رفته خود با اطرافیانتان را از نو بسازید.
۶) کتاب آیین دوست‌یابی نوشته دیل کارنگی
کتاب تاثیرگذار «آیین دوست‌یابی» به قلم «دیل کارنگی» با بیان اصول مهم و مؤثر در ارتباط با دیگران و نحوه تأثیرگذاری بر آن‌ها به شما می‌آموزد تا بتوانید دوستی‌های عمیقی داشته باشید. در این کتاب، داستان‌هایی از افراد مشهور مانند رؤسای جمهور، سیاستمداران و تاجران مختلف روایت شده تا با تجربه‌های آنان آشنا شویم. اگر شما هم مدیر مجموعه‌، کارمند، مشاور یا معلم هستید و به‌طورکلی به‌صورت روزانه با افراد مختلف سروکار دارید، باید این کتاب را در فهرست مطالعه خود قرار دهید.
۷) کتاب ۵۹ ثانیه نوشته Richard Wiseman
ریچارد وایزمن روان‌شناس، نویسنده کتاب ۵۹ ثانیه و یکی از مبتکرترین روان‌شناسان تجربی در جهان است. او در کتاب ۵۹ ثانیه نکات مفیدی را ارائه می‌دهد که شما با مطالعه و تمرین آن‌ها می‌توانید زندگی خود را تغییر دهید.
۸) کتاب Active Your Brain نوشته Scott G. Halford
از دیدگاه نویسنده این کتاب، ساده‌ترین و حیاتی‌ترین گامی که همه ما می‌توانیم برای زندگی خود برداریم، این است که از هم‌اکنون تصمیم بگیریم طوری زندگی کنیم که خودمان می‌خواهیم. اگر منتظر بمانیم تا همه امور بر وفق مراد ما شوند، ممکن است دیگر زمانی برای زندگی‌کردن باقی نماند. با وجود همه پیشرفت‌های علمی که در دهه‌های اخیر صورت گرفته، هنوز نتوانسته‌ایم سازوکار دقیق مغز را کشف کنیم. این کتاب تاثیرگذار با استناد به تحقیقات دانشمندان، مثال‌ها و تمرین‌های عملی به شما آموزش می‌دهد تا بتوانید به بهترین شکل از سلول‌های خاکستری مغز خود استفاده کنید. در این صورت می‌توانید هوشیارتر بوده و احساس رضایت بیشتری از زندگی داشته باشید.
۹) کتاب ۱۳ Things Mentally Strong People Don’t Do نوشته Amy Morin
آیا تا به حال رؤیای این را داشته‌اید که صاحب کسب‌وکار شخصی خود باشید؟ آیا تاکنون به نوشتن یک رمان فکر کرده‌اید؟ اگر به شما بگوییم که می‌توانید همین امروز این کار را آغاز کنید، آیا مانعی سر راه شما قرار دارد؟ در این کتاب نویسنده به شما می‌گوید که چرخه عدم موفقیت چیست و چگونه می‌توانید آن را بشکنید. با از بین بردن بهانه‌ها می‌توانید قدرت ذهنی خود را افزایش دهید، بر ترس‌هایتان غلبه کنید و آن‌ها را به موتور متحرکی برای شروع یک هدف جدید تبدیل کنید.
۱۰) کتاب تاثیرگذار Finding Your Elements نوشته Ken Robinson

از دیدگاه نویسنده این کتاب، مشکل بیشتر ما انسان‌ها این نیست که اهداف بزرگی برای خود در نظر می‌گیریم و در رسیدن به آن‌ها شکست می‌خوریم، بلکه مشکل اصلی این است که اهداف انتخابی ما بسیار کوچک هستند و به‌راحتی می‌توان به آن‌ها دست یافت. Ken Robinson نویسنده و سخنران TED در این کتاب به شما کمک می‌کند تا استعدادهای واقعی خود را پیدا کنید. قلم این کتاب بسیار روان بوده و نویسنده در نگارش آن از لحنی طنز استفاده کرده است؛ بنابراین مطالعه آن می‌تواند برای بسیاری از افراد سرگرم‌کننده باشد. این کتاب نه‌تنها سبب افزایش بهره‌وری شما می‌َشود، بلکه کیفیت زندگی شما را نیز بهبود می‌بخشد.

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.
برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

به این مقاله امتیاز دهید تا با کمک شما کیفیت آن را بسنجیم

منتشر شده در اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *