رفتن به نوشته‌ها

معرفی ۹ رمز ارز برتر دائو میکر (DAO Maker)

فهرست این مقاله
۹ رمز ارز برتر دائو میکر (Dao Maker) کدام ارزها هستند؟
فناوری بلاک چین در چند سال گذشته رشد فراوانی داشته و بر بخش‌های مختلف اقتصادی جهان تأثیر گذاشت. افراد و مؤسسات مختلف سعی دارند توکن اختصاصی خود را ارائه دهند. برخی پلتفرم‌ها مانند Dao Maker (دائو میکر) میزبان ارزهای جدید هستند و به آن‌ها کمک می‌کنند سرمایه کافی برای ایجاد توکن خود را جمع‌آوری کنند. حدود ۳۶ توکن روی این پلتفرم راه‌اندازی شده‌ است که در این مطلب ۹ رمز ارز برتر دائو میکر (DAO Maker) را به شما معرفی می‌کنیم.
۱- رمز ارز میکر دائو (DAO Maker)
این ارز با نماد DAO، ارز اختصاصی پلتفرم DAO Maker است. دائو میکر در زمان نگارش این مطلب در رتبه ۱۹۹ سایت کوین مارکت کپ از نظر ارزش بازار قرار دارد. ارزش کل این ارز حدود ۱۶۹۱۰۶۷ است و حداکثر عرضه آن ۳۱۲ میلیون بوده که حدود ۲۷۴ میلیون آن تاکنون عرضه شده است.
در حال حاضر حدود ۷۰ میلیون از این ارز در بازار کریپتوکارنسی در حال گردش است. رمز ارز دائو میکر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده و لازم است کاربران برای استفاده از خدمات پلتفرم DAO Maker این رمز ارز را خریداری کنند.
پلتفرم DAO Maker چگونه کار می‌کند؟
هدف این پلتفرم سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌های غیرمتمرکز کوچک است که در درازمدت امکان رشد آن‌ها وجود دارد. درواقع پلتفرم مذکور یک صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر (venture capital) است. این پلتفرم به افراد و سرمایه‌گذاران خرد کمک می‌کند در استارتاپ‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که امکان بازدهی آن‌ها در بلندمدت وجود دارد. در این روش تأمین مالی ریسک سرمایه‌گذاری هم برای سرمایه‌گذار و هم توسعه‌دهنده استارت‌تاپ به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد.
تیم پروژه رمز ارز DAO Maker 

این پروژه ابتدا توسط کریستوف زاکنون (Christoph Zaknun) مهندس مکاترونیک و هاتو شیخ (Hatu Sheikh) در سال ۲۰۱۸ تأسیس شد. در اواسط سال ۲۰۲۱ نیکولاس پلکانوس (Nicholas Pelecanos) به‌عنوان بازاریاب به این گروه پیوست. در حال حاضر زاکنون مدیرعامل پلتفرم DAO Maker است و یک گروه ۲۰ نفره نیز به او برای مدیریت این پروژه کمک می‌کنند.
ویژگی‌ های کلیدی پروژه رمز ارز DAO Maker

این پلتفرم ارائه‌دهنده خدمات بازاریابی مختلفی مانند سئو، اینفلوئنسر مارکتینگ، بازاریابی پارتیزانی (استفاده از نمادها و تعاملات غیرمتعارف) و تبلیغات پولی برای معرفی استارت‌تاپ‌هاست.

برای توسعه و معرفی پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین این پلتفرم محتوای متنی، ویدئویی و چندرسانه‌ای تولید می‌کند.

با توکنومیکس آن‌ها ارزش واقعی یا نزدیک به واقعیت دارایی‌های دیجیتال را محاسبه کرده و عوامل مؤثر بر قیمت هر توکن را بررسی می‌کنند.
کیف پول‌ های رمز ارز DAO
کیف پول‌های مناسب برای نگهداری ارز دائو میکر به شرح زیر است:

تراست والت (Trust Wallet)
متامسک (MetaMask)

صرافی‌ های ارائه‌ دهنده رمز ارز DAO

صرافی بیت هامب (Bithumb)
صرافی کوکوین (Kucoin)
صرافی گیت دات آی او (Gate.io)
صرافی یونی سواپ (Uniswap)

۲- رمز ارز آلیس (ALICE)

در ادامه معرفی ۹ رمز ارز برتر میکردائو، رمز ارز MyNeighborAlice با نماد ALICE را به شما معرفی می‌کنیم که روی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود. این ارز در زمان نگارش این مقاله در رتبه ۲۹۰ سایت کوین مارکت کپ و سهم حدود ۰.۰۱ درصدی از کل بازار کریپتوکارنسی را در اختیار دارد. کل عرضه این رمزارز ۱۰۰ میلیون توکن است که حدود ۳۰ میلیون آن در بازار در حال گردش است.
رمز ارز آلیس توکنی غیرقابل معاوضه (NFT) به شار می‌آید؛ یعنی هر توکن آلیس ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد و با سایر توکن های مشابه خود متفاوت است. از این توکن برای انجام بازی My Neighbor Alice استفاده می‌شود.
بازی My Neighbor Alice چگونه کار می‌کند؟
این بازی مبتنی بر بلاک چین و تم آن کشاورزی است. بازیکنان می‌توانند جزایری را در این بازی خریداری کنند؛ سپس در آن‌ها خانه و سایر آواتارها را بسازند و بفروشند و از این طریق کسب درآمد کنند. برای انجام معاملات درون برنامه‌ای و سفارش‌سازی بازیکنان از ارز آلیس استفاده می‌کنند. اگر جزیره خریدید و زمان کافی برای انجام بازی ندارید، می‌توانید آن را وام بدهید و در سودش شریک شوید.
برای انجام این بازی نیازی نیست کاربران اطلاعاتی درباره بلاک چین داشته باشند، بلکه این بازی مانند سایر بازی‌های ویدئویی فضایی رنگارنگ دارد و نظر کاربران را به خود جلب می‌کند.
تیم پروژه رمز ارز ALICE

 بازی همسایه من آلیس در یک استودیوی بازی موبایل سوئدی به نام Antler Interactive طراحی شده است. این شرکت برای توسعه این بازی در دو دوره از سرمایه‌گذاران سرمایه دریافت کرد که یک‌بار جمع‌آوری آن از طریق DAO Maker صورت گرفت. میزان سرمایه‌ای که از طریق دائو میکر برای توسعه جمع‌آوری شد، ۱۰۰۰۰۰ دلار بود.
ویژگی‌ های کلیدی My Neighbor Alice

سیستم زمانی که کاربران یک دارایی غیر قابل معاوضه مانند جزیره یا سایر آوتارها را خریداری می‌کنند، برای اینکه تضمین شود قیمت آن‌ها از مقدار مشخصی پایین‌تر نمی‌آید، بخشی از پولی را که کاربر پرداخت می‌کند، به‌عنوان وثیقه در حسابی مسدود می‌کند.

طراحی منحصر به فرد

طراحی بازی My Neighbor Alice به گونه‌ای است که برای بازیکنانی که از بلاک چین اطلاعات ندارند و علاقه‌مندان به این فناوری جالب است. همچنین بازیکنان در حالی که با انجام بازی سرگرم می‌شوند، از آن نیز کسب درآمد می‌کنند.
کیف پول‌ های رمز ارز Alice
شما رمز ارز آلیس را می‌توانید در کیف پول‌های نرم و سرد زیر نگهداری کنید:

تراست والت (Trust Wallet)
متامسک (MetaMask)
بایننس چین والت (Binance Chain Wallet)

صرافی‌ های ارائه‌ دهنده رمز ارز Alice
اگر قصد خرید رمز ارز Alice دارید، از صرافی‌های زیر می‌توانید آن را خریداری کنید:

صرافی بایننس (Binance)
صرافی کوکوین (Kucoin)
صرافی گیت دات آی او (Gate.io)
صرافی یونی سواپ (Uniswap)

۳- رمز ارز اوریون پروتکل (Orion Protocol)

این ارز با نماد اختصاری ORN یکی دیگر از ۹ رمز ارز برتر دائو میکر است که در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شد. این رمز ارز از نظر ارزش بازار در زمان نگارش این مطلب در رتبه ۳۸۳ قرار دارد و حدود ۱ درصد از بازار ارزهای دیجیتال سهم آن است.
همچنین روی شبکه ERC-20 اجرا شده است. کل عرضه این توکن ۱۰۰ میلیون بوده که حدود ۳۴ میلیون آن در بازار ارزها در حال حاضر معامله می‌شود. رارز ORN توکن اختصاص پلتفرم Orion محسوب می‌شود که جزء امن‌ترین شبکه‌ها برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است.
پلتفرم Orion چگونه کار می‌کند؟
این پلتفرم به‌جای اینکه با صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز برای جذب کاربر رقابت کند، برنامه‌ای را طرح‌ریزی کرده که تمام این صرافی‌ها را یک جا متمرکز کند. هدف از این کار دسترسی راحت تمام کاربران به صرافی‌های گوناگون برای افزایش بازدهی است.
کاربران زمانی که قصد دارند یک جفت ارز را خرید (فروش) کنند، قیمت سفارش در همه صرافی‌ها را مشاهده می‌کنند و به کمترین قیمت (بالاترین قیمت) آن ارز را بخرند (بفروشند). همچنین امکان مدیریت دارایی‌هایشان را به کاربران می‌دهد. آن‌ها می‌توانند در این پلتفرم برای فرصت‌های معاملاتی آلارم تنظیم کنند. کاربران نیز می‌توانند معاملات خود را ثبت و حفظ کنند.
تیم پروژه رمز ارز ORN
این پلتفرم را الکسی کولوسکوف (Alexey Koloskov) و کال علی (Kal Ali) در سال ۲۰۱۸ طراحی کردند. کولوسکوف در زمینه بلاک چین پیش از طراحی این پلتفرم فعالیت می‌کرد و در حال حاضر نیز مدیرعامل پلتفرم Orion است.
ویژگی‌های کلیدی Orion Protocol

از آنجا که کاربران در پلتفرم Orion ارزها را در کیف پول خود نگهداری می‌کنند و نیازی نیست کلید خصوصی خود را به شخص ثالثی ارائه دهند، امکان هک دارایی‌هایشان وجود ندارد.

مدیریت دارایی‌ها

کاربران در این پلتفرم به‌جای اینکه به‌دنبال بهترین قیمت ارز در صرافی‌های مختلف باشند، می‌توانند روی چگونگی معاملات و تحلیل‌های خود تمرکز کنند؛ زیرا در این صرافی رمز ارز به فروش می‌رسد که بالاترین قیمت توسط کاربران پیشنهاد می‌شود.
کیف پول‌های رمز ارز Orion Protocol
رمز ارز اوریون پروتکل را می‌توانید در کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری زیر نگهداری کنید:

تراست والت (Trust Wallet)
متامسک (MetaMask)
بایننس چین والت (Binance Chain Wallet)

صرافی‌ های ارائه‌ دهنده رمز ارز Orion Protocol
اگر به سرمایه‌گذاری در این رمز ارز علاقه‌مند هستید، می‌توانید در صرافی‌های زیر آن را خریداری کنید:

صرافی بایننس (Binance)
صرافی کوکوین (Kucoin)
صرافی کوین بیس (Coinbase Exchange)
صرافی گیت دات آی او (Gate.io)

۴- رمز ارز Cere Network
 
این رمز ارز با نماد اختصاری Cere یکی دیگر از ۹ رمز ارز برتر دائو میکر است که روی شبکه اتریوم اجرا می‌شود. توکن Cere، رمزارز اختصاصی Cere Network به شمار می‌آید. شبکه Cere ۱۰ میلیارد از توکن اختصاصی خود را عرضه کرد که حدود ۱.۵ میلیارد آن در حال حاضر در بازار در گردش است. این ارز از نظر ارزش بازار در رتبه ۷۲۷ قرار دارد.
Cere Network چگونه کار می‌کند؟
در جامعه امروزی بسیار مهم است که افراد بدانند از داده‌های که تولید کردند چه کسانی استفاده نمودند و هدف آن‌ها چه بود؛ از این‌رو سیاری از کشورهای اروپایی به‌دنبال وضع قوانین به‌منظور تعیین چارچوبی برای این موضوع هستند.
Cere Network با استفاده از بلاک چین یک ابر داده غیرمتمرکز (Decentralized Data Cloud) ارائه کرد که داده‌های کاربران یکپارچه‌سازی و بهینه می‌کند. شبکه Cere روی پلتفرم Polkadot ساخته شد تا هزینه‌ها را کاهش و سرعت تراکنش‌ها را افزایش دهد.
ابرداده غیرمتمرکز به کاربران کمک می‌کند تا مالکیت داده‌های خود را حفظ و مدیریت کنند. این شبکه اولین پلتفرمی است که به کاربران خود اجازه می‌دهد کنترل ۱۰۰ درصد داده‌ها را در دست بگیرند. نحوه کار نیز به این صورت است که کاربر داده‌های خود را از طریق بلاک چین رمزگذاری می‌کند و با این کار یک دفتر کل کاملاً شفاف ایجاد می‌کند. به این ترتیب کاربر اولیه می‌تواند ببیند چه کسی از داده‌های او با چه هدفی استفاده کرده‌اند.
کیف پول‌ های رمز ارز Cere Network
برای نگهداری رمزارز Cere Network می‌توانید از کیف پول‌های زیر استفاده کنید:

تراست والت (Trust Wallet)
متامسک (MetaMask)

صرافی‌ های ارائه‌ دهنده رمز ارز Cere Network
برای خرید و فروش رمز ارز Cere Network می‌توانید به صرافی‌های زیر معراجعه کنید:

صرافی گیت دات آی او (Gate.io)
صرافی یونی سواپ (Uniswap)
صرافی کوکوین (Kucoin)
صرافی هوبی گلوبال (Huobi Global)

۵- رمز ارز نامبرز پروتکل (Numbers Protocol)
 
این رمز ارز با نماد اختصاری NUM توسط پلتفرم Numbers به‌عنوان ارز اختصاصی در سال ۲۰۲۱ عرضه شد. کل عرضه این توکن ۱ میلیارد است که حدود ۱۲۲ میلیون آن عرضه شده و در بازار در حال گردش است. این ارز در رتبه ۸۳۴ سایت کوین مارکت کپ از نظر ارزش بازار قرار دارد. کاربران برای استفاده از خدمات Numbers Protocol باید از این ارز استفاده کنند.
Numbers Protocol چگونه کار می‌کند؟
هدف Numbers Protocol این است که با استفاده از بلاک چین اکوسیستمی ایجاد کند تا کاربران در آن محتوای چندرسانه‌ای، مانند عکس‌ها و ویدئوهای خود را کدگذاری کنند. آن‌ها با این کار می‌توانند مانع سرقت تصاویر خود شوند و حق کپی رایت رعایت می‌شود.
کاربران که عکس خود را در این پلتفرم کدگذاری می‌کنند، می‌توانند تصمیم بگیرند چه کسی عکس آن‌ها را ببیند. همچنین مسیر حرکت استفاده از تصاویرشان را واضح مشاهده می‌کنند و می‌توانند مانع انجام فتوشاپ روی عکس‌های خود شوند.
کیف پول‌ های رمز ارز Numbers Protocol
برای حفظ امنیت رمز ارز NUM خود می‌توانید آن را در کیف پول‌های زیر نگهداری کنید:

تراست والت (Trust Wallet)
متامسک (MetaMask)
بایننس چین والت (Binance Chain Wallet)

صرافی‌های ارائه‌دهنده رمز ارز Numbers Protocol
این رمز ارز که یکی از ۹ رمز ارز برتر دائو میکر است، می‌توانید در صرافی‌ها زیر آن را معامله کنید:

صرافی هوبی گلوبال (Huobi Global)
صرافی کوکوین (Kucoin)
صرافی گیت دات آی او (Gate.io)
صرافی یونی سواپ (Uniswap)

۶- رمز ارز HAPI Protocol
 
سرمایه ایجاد و توسعه رمز ارز HAPI Protocol که در سال ۲۰۲۱ به بازار شد، از پلتفرم Dao Maker جمع‌آوری شده است. نماد اختصاری این ارز HAPI بوده و در رتبه ۸۷۳ سایت coinmarketcap قرار دارد. کل توکن موجود این رمزارز ۱ میلیون بوده که حدود ۶۸۴ هزار از آن در بازار درحال گردش است. این ارز روی شبکه اتریوم اجرا شده و برای پرداخت درون برنامه‌ای HAPI Protocol استفاده می‌شود.
HAPI Protocol چگونه کار می‌کند؟
API Protocol یک پروتکل امنیتی غیرمتمرکز بی‌نظیر است که با استفاده از داده‌های خارج و درون بلاک چین امکان انجام هرگونه فعالیت مخرب احتمالی در فضای بلاک چین را از بین می‌برد. گفتنی است این داده‌ها مستقیم توسط این شبکه جمع‌آوری می‌شود.
این پروتکل داده‌های اطلاعات رمزنگاری شده را از منابع متعدد دریافت و بایکدیگر ترکیب می‌کند. با این کار اطلاعات دقیقی درباره فعالیت مخرب و کیف پول‌های در معرض خطر به دست می‌آید.
کاربران با پرداخت هزینه کمی HAPI و اتصال کیف پولشان به این پروتکل می‌توانند مطمئن شوند آدرس کیف پولی که قصد تعامل با آن را دارند، قبلاً درگیر هیچ طرح پنهانی و مخربی نبوده است. HAPI Protocol با استفاده از قوی‌ترین و جدیدترین ابزارها به بررسی آدرس و دسته‌بندی کیف پول‌ها، تجزیه و تحلیل دقیق تهدید می‌پردازد.
کیف پول‌ های رمز ارز HAPI Protocol
سه کیف پول مناسب برای نگهداری رمز ارز HAPI Protocol که یکی از ۹ رمز ارز برتر دائو میکر محسوب می‌شود، به شرح زیر است:

تراست والت (Trust Wallet)
متامسک (MetaMask)
بایننس چین والت (Binance Chain Wallet)

صرافی‌ های ارائه‌دهنده رمز ارز HAPI Protocol
اگر به انجام معاملات HAPI Protocol علاقه‌مند هستید، از طریق صرافی‌های زیر می‌توانید آن‌ها را بخرید یا بفروشید:

صرافی اسندکس (AscendE)
صرافی کوکوین (Kucoin)
صرافی گیت دات آی او (Gate.io)
صرافی یونی سواپ (Uniswap)

۷- رمز ارز NFTrade

این رمز ارز با نماد اختصاری NFTD در رتبه ۹۲۶ سایت کوین مارکت کپ و جز ۹ رمز ارز برتر دائو میکر است. NFTrade توکن اختصاصی پلتفرم NFTrade به شمار می‌آید. حداکثر عرضه این توکن ۱۳۵ هزار که حدود ۲۸ هزار آن در بازار در حال گردش است.
NFTrade چگونه کار می‌کند؟
این پلتفرم به‌منظور ایجاد، خرید، فروش و مبادله ارزهای غیرقابل معاوضه (NFT) طراحی شده است و هر فردی می‌تواند به‌صورت رایگان روی این پلتفرم توکن NFT برای خود ایجاد کند.
کیف پول‌های رمز ارز NFTrade

تراست والت (Trust Wallet)
متامسک (MetaMask)
بایننس چین والت (Binance Chain Wallet)

صرافی‌ های ارائه‌ دهنده رمز ارز NFTrade

صرافی گیت دات آی او (Gate.io)
صرافی یونی سواپ (Uniswap)
صرافی هات بیت (Hotbit)
صرافی پنکیک سواپ (PancakeSwap)

۸- رمز ارز Xend Finance

این رمز ارز با نماد Xend در سال ۲۰۲۱ روی شبکه اتریوم اجرا شد. Xend رمزارز اختصاصی پلتفرم Xend Finance است و برای پرداخت درون برنامه‌ای این پلتفرم از آن استفاده می‌شود. رتبه توکن Xend Finance در سایت کوین مارکت کپ ۱۰۶۷ است. مانند سایر ارزهای دیجیتال که در این مقاله معرفی کردیم، سرمایه اولیه توسعه این پلتفرم در Dao maker جمع‌آوری شده است.
Xend Finance چگونه کار می‌کند؟
ین پلتفرم به کاربرانش کمک می‌کند تا سرمایه خود را برای سرمایه‌گذاری و وام با هم ادغام کرده و یک اتحادیه اعتباری ایجاد کنند. هر اتحادیه اعتباری براساس قرارداد هوشمندی با یک هدف خاص ایجاد می‌شود.
کاربرانی که در یک اتحادیه اعتبار عضو می‌شوند، یک لینک قابل اشتراک‌گذاری دریافت می‌کنند که از طریق آن می‌توانند دوستان خود را برای عضویت در اتحادیه اعتباری دعوت کنند. برای ایجاد اتحادیه اعتباری باید یک هزینه مشخص به پلتفرم Xend Finance بپردازید.
کیف پول‌ های رمز ارز Xend

تراست والت (Trust Wallet)
متامسک (MetaMask)
بایننس چین والت (Binance Chain Wallet)

صرافی‌ های ارائه‌دهنده رمز ارز Xend

صرافی MEXC
صرافی گیت دات آی او (Gate.io)
صرافی یونی سواپ (Uniswap)
صرافی هات بیت (Hotbit)

۹- رمز ارز IOI Token

این رمز ارز یک توکن NFT است که در سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه شد. در حال حاضر حدود ۹ هزار از ۱۰۰ هزار توکن IOI Token در بازار در گردش است. این توکن کاربردی پروژه منحصر به فردی است که در آن تجارت، بازی و فناوری بلاک چین با یکدیگر ترکیب شده‌اند.
کیف پول‌های رمز ارز IOI Token

تراست والت (Trust Wallet)
متامسک (MetaMask)
بایننس چین والت (Binance Chain Wallet)

صرافی‌ های ارائه‌دهنده رمز ارز IOI Token

صرافی کوکوین
صرافی گیت دات آی او (Gate.io)
صرافی یونی سواپ (Uniswap)
صرافی پنکیک سواپ (PancakeSwap)

سخن پایانی
پلتفرم Dao Maker یک صندوق سرمایه‌گذاری است که به افراد کمک می‌کند سرمایه لازم برای ایجاد و توسعه پروژه‌های خود را به دست آوردند. همچنین به کاربران عادی که سرمایه کمی دارند کمک می‌کند تا در پروژه‌های بلاک چین که آینده سودآوری دارند، سرمایه‌گذاری کنند و در بازدهی سود آن‌ها شریک شوند. در زمان نگارش مطلب، ارزهای دیجیتال Dao Maker به ۳۶ توکن می‌رسید. این توکن‌ها یا سرمایه ایجاد و یا توسعه خود را از طریق این پلتفرم به دست آورده‌اند.
پرسش‌ های متداول
۱- کدام یک از ارزهای دیجیتال Dao Maker گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری است؟
اینکه کدام ارز برای سرمایه‌گذاری مناسب است، به عوامل اقتصادی متعددی بستگی دارد. اگر قصد سرمایه‌گذاری در این ارزهای دیجیتال را دارید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا تمام عوامل مؤثر بر قیمت را بررسی کرده و پس از تحلیل تکنیکال اقدام به خرید کنید.
۲- کدام کیف پول‌ها برای نگهداری ارزهای دیجیتال Dao Maker مناسب هستند؟
شما می‌توانید تمام این ارزهای دیجیتال را در کیف پول تراست والت (Trust Wallet) و متامسک (MetaMask) نگهداری کنید.

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.
برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

به این مقاله امتیاز دهید تا با کمک شما کیفیت آن را بسنجیم

منتشر شده در اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *