رفتن به نوشته‌ها

حساب‌های بانکی شخصی از تجاری تفکیک می‌شوند؟ – پالس نیوز

به گزارش پالس نیوز، محمدهادی سبحانیان رئیس سازمان امور مالیاتی در مورد تفکیک حساب شخصی از تجاری گفت: 178 هزار حساب شخصی شناسایی شده‌اند که فعالیت تجاری داشته‌اند در حالی که هیچگونه اطلاعات و پرونده‌ای در سازمان امور مالیاتی نداشته‌اند و در واقع به این طریق اقدام به فرار مالیاتی می‌کرده‌اند.
حسین میرزاپور مدیر نرم‌افزار بانک مرکزی در همین ارتباط گفت: با الگوریتم‌هایی که داریم حساب‌های تجاری و شخصی را شناسایی می‌کنیم و آن‌هایی که تراکنش‌های بالایی دارند به عنوان حساب تجاری شناسایی می‌شوند.
حسن میرزاپور گفت: بر اساس اعلام بانک مرکزی تا کنون 24 بانک به طرح تفکیک حساب شخصی از تجاری پیوسته‌اند و 6 بانک دیگر تا پایان خرداد ماه به این طرح متصل می‌شوند.
به گفته میرزاپور، 178 هزار حساب شخصی شناسایی شده‌اند که فعالیت تجاری داشته‌اند در حالی که هیچگونه اطلاعات و پرونده‌ای در سازمان امور مالیاتی نداشته‌اند و در واقع به این طریق اقدام به فرار مالیاتی می‌کرده‌اند.
گفتنی است، تاکنون بانک‌های سرمایه، سینا، قرض الحسنه مهر ایران، دی، ایران‌زمین و بانک ایران و ونزوئلا به طرح تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری نپیوستند که قرار است تا آخر ماه جاری آن‌ها هم بپیوندند.
منبع: تسنیم

]]>

منتشر شده در اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *