رفتن به نوشته‌ها

جلسات بررسی لایحه حجاب زنده پخش می‌شود؟ – پالس نیوز

به گزارش پالس نیوز، حسینعلی حاجی‌دلیگانی گفت: بررسی لایحه حجاب و عفاف از همین امروز در جلسه کمیسیون آغاز می‌شود، تمامی پیشنهادات مورد بررسی در صحن برای تصویب، نیازمند دو سوم آرای اعضای کمیسیون است.
وی افزود: هیچ‌گونه زمانی برای اتمام بررسی لایحه در کمیسیون تعیین نشده است و اتمام آن بستگی به تعداد پیشنهاداتی دارد که به کمیسیون ارسال می‌شود.
عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: ما این آمادگی را داریم که تمامی جلسات بررسی لایحه به صورت زنده پخش شود. حتی صداوسیما نیز این امکان را دارد که جلسات بررسی لایحه را به صورت زنده پخش کند.
حاجی‌دلیگانی در پایان گفت: پس از اینکه کار بررسی لایحه در کمیسیون به پایان رسید، لایحه به صحن ارسال می شود تا درباره زمان اجرای آزمایشی آن رای‌گیری صورت گیرد. پس از پایان اجرای دوره آزمایشی لایحه، امکان اصلاح آن در صحن وجود خواهد داشت.(تسنیم)

در لایحه حجاب هیچ فرد و خانم زیر ۱۸ سالی احضار نمی‌شود
محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی نقاضای رسیدگی به لایحه حمایت از فرهنگ عفاف و حجاب (حمایت از سلامت اجتماعی) طبق اصل ۸۵ قانون اساسی به بخشی اظهارات نوری قزلچه نماینده بستان آباد که مخالف این تقاضا بود، واکنش نشان داد.
قالیباف خطاب به نوری گفت: اطلاعات شما کاملا غلط و اشتباه است؛ در هیچ جای گزارش کمیسیون نیامده که فرد و خانم زیر ۱۸ سالی احضار شده و به کلانتری برده می‌شود.

وی ادامه داد: اینکه شما می‌گویید باید آنها را از کلانتری جمع کنید، کاملا دروغ محض است.
]]>نوری قزلچه در جریان بررسی تقاضای اعمال اصل ۸۵ در لایحه عفاف و حجاب گفت: در این لایحه حتی به حوزه دانش‌آموزی نیز ورود شده است؛ وقتی یک دانش آموز ۱۰ ساله‌ای در مدرسه ای خلاف این قانون عمل کند باید والدین که صبح دانش‌آموز خود را به مدرسه فرستاده‌اند، شب او را از کلانتری تحویل گیرند و این می‌تواند جامعه را به هم ریزد.
احتمال اتمام رسیدگی به لایحه عفاف و حجاب در هفته آتی
رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به آغاز جلسات روزانه رسیدگی به لایحه عفاف و حجاب از امروز، از احتمال اتمام رسیدگی به لایحه عفاف و حجاب طی هفته آتی خبر داد.
حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی با اشاره به موافقت نمایندگان مجلس با بررسی لایحه عفاف و حجاب طبق اصل ۸۵ قانون اساسی در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به ارائه توضیحاتی درباره این لایحه پرداخت و گفت: جلسات کمیسیون حقوقی و قضایی درباره لایحه عفاف و حجاب از امروز آغاز می‌شود و این جلسات روزانه و در یک نوبت خواهد بود.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا درخواستی به هیئت رئیسه مجلس برای پخش زنده جلسات کمیسیون مطرح شده است؟ تصریح کرد: خیر؛ تاکنون چنین درخواستی مطرح نشده است و باید این موضوع در جلسه کمیسیون بررسی شود. همه از این لایحه اطلاع دارند و به همین خاطر است که درباره آن صحبت می‌شود.
رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی همچنین درباره مدت زمان رسیدگی به لایحه عفاف و حجاب در این کمیسیون اظهار کرد: با توجه به اینکه در گذشته روی این لایحه بسیار کار کرده‌ایم، تلاش ما بر این است که در هفته آینده رسیدگی به لایحه عفاف و حجاب را به پایان برسانیم و گزارش کمیسیون را (جهت تعیین مهلت اجرای آزمایشی لایحه) به صحن ارسال کنیم.(ایسنا)

منتشر شده در اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *