رفتن به نوشته‌ها

توزیع گوشت قرمز ۷۰ هزار تومانی از اول اسفند

به گزارش پالس نیوز، محمدرضا طلایی امروز در نشست خبری با اشاره به وضعیت مناسب تامین نهاده‌های دامی در کشور گفت: ۳ میلیون تن نهاده با ۴۱ کشتی از بنادر جنوبی و ۷۴ کشتی از بنادر شمالی کشور برای تامین نیاز مرغداران و دامداران وارد شده است.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: در ۴ ماه ابتدایی سال جاری مشکلاتی برای تامین ارز نهاده‌های دامی داشتیم و حتی بانک مرکزی هیچ ارزی را به ما اختصاص نداد اما از مرداد ماه وضعیت تامین نهاده‌ها نسبتا مناسب شد.
طلایی تصریح کرد: این شرکت از تمام ارزهای اختصاصی بانک مرکزی حتی ارزهای مربوط به کشورهای عمان، اراک، هند و روسیه استفاده کرده و کالای مورد نیاز را وارد کرده است.
وی در ادامه در ارتباط با وضعیت تامین جو در کشور گفت: با توجه به کمبودهای مقطعی که وجود داشت، شرکت پشتیبانی امور دام ذخایر خود را در بازار عرضه کرد همچنین شرایطی فراهم آورد که واردات این محصول برای واردکنندگان به صرفه باشد تا ظرف مدت کوتاهی بتوانیم نیاز کشور را تامین کنیم.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام همچنین در ارتباط با دلایل عدم واردات جو از کشور عراق تصریح کرد: بر اساس نمونه‌برداری‌های انجام شده از جو عراقی مشکلات کیفی در محصولات آنها وجود نداشته است اما با این وجود مسئولین عراقی باید به ما اجازه بدهند تا این نهاده‌ها را به طور کامل و کامیون به کامیون به تایید سازمان دامپزشکی و استاندارد برسانیم که هم اکنون در حال چانه‌زنی هستیم.
وی افزود: قیمت جو عراقی مناسب است و در صورتی که به توافق برسیم از این کشور وارد خواهیم کرد.
طلایی با بیان اینکه قیمت مرغ و تخم مرغ تا چند روز دیگر به نرخ مصوب خود خواهد رسید، عنوان کرد: از روز شنبه قیمت مرغ به نرخ مصوب خود در تمام فروشگاه‌ها خواهد رسید و قیمت تخم مرغ نیز به زودی به نرخ مصوب خود می‌رسد.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام تاکید کرد: برای کنترل بازار مرغ و تخم مرغ در کشور اقدام به تنظیم بازار این محصول در تهران می‌کنیم که این امر خود منجر به تنظیم بازار شهرستان‌ها خواهد شد. هر چند که به صورت موردی در برخی از استان‌ها نیز محصولات تنظیم بازاری عرضه می‌شود.
وی در ارتباط با وضعیت تولید مرغ برای روزهای پایانی سال گفت: ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شده است که با توجه به افزایش مصرف در تعطیلات نوروزی، میزان جوجه‌ریزی در ماه بهمن و اسفند به ۱۳۰ میلیون قطعه خواهد رسید.
طلایی در واکنش به احتمال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین نهاده‌های دامی، گفت: دولت تا به امروز هیچ برنامه‌ای برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به ما اعلام نکرده و ما نیز تمام برنامه‌ریزی‌های خود را بر اساس همین نرخ ارز انجام می‌دهیم.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: در صورتی که برنامه‌ای برای حذف این ارز وجود داشته باشد لزوما نباید منجر به افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ یا گوشت در بازار شود زیرا دولت از محل این آزادسازی یارانه در اختیار تولیدکنندگان و مصرف کنندگان قرار می‌دهد.
توزیع گوشت قرمز ۷۰ هزار تومانی از اول اسفند
وی گفت: از ابتدای اسفند گوشت منجمد وارداتی به قیمت ۷۰ تا ۷۵ هزار تومان در میادین میوه و تره بار توزیع می‌شود تا به کاهش قیمت این محصول کمک کند.
طلایی در پاسخ به سوال خبرنگاران که چرا تنظیم بازار نرخ ۱۲۰ هزار تومانی برای گوشت قرمز منجمد وارداتی تعیین کرد و این امر خود منجر به افزایش قیمت‌ها در بازار می‌شود گفت: بنده نیز موافق این موضوع هستم و این موضوع در تنظیم بازار مطرح و مصوبه یاد شده اصلاح شد و از این به بعد قیمت گوشت وارداتی بر اساس مدارک مثبته تعیین می‌شود.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در ارتباط با قیمت تخم مرغ تصریح کرد: قیمت مصوب هر شانه تخم مرغ در میادین میوه و تره بار ۳۰ تا ۳۲ هزار تومان و به صورت بسته‌بندی ۳۶ هزار تومان به فروش می‌رسد. همچنین قیمت مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است که این محصولات بدون محدودیت عرضه می‌شوند.
 
منبع: مهر

منتشر شده در اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *