رفتن به نوشته‌ها

ترکیه در سال ۲۰۲۱ ارز دیجیتال ملی خود را آزمایش خواهد کرد

ترکیه در سال ۲۰۲۱ رمز ارز ملی خود را آزمایش خواهد کرد – رمز ارز

روز جمعه، ناجی اقبال (Naci Agbal)، رئیس بانک مرکزی ترکیه، به اعضای پارلمان این کشور گفت که ترکیه در نیمه دوم سال ۲۰۲۱، رمز ارز ملی (CBDC) خود را آزمایش می‌کند.
به‌ گزارش کوین دسک و به نقل از رسانه‌ای ترک‌زبان که به‌طور مفصل و جامع سخنان اقبال را پوشش داده است، رئیس بانک مرکزی ترکیه روز جمعه در اظهارنظری گفت:
پروژه تحقیق و توسعه در ارتباط پول دیجیتال آغاز شده است. در حال حاضر، مرحله مفهومی این پروژه به اتمام رسیده است و ما قصد داریم آزمایش‌های اولیه آن را در طول نیمه دوم سال ۲۰۲۱ آغاز کنیم.
اظهارات غافلگیرانه اقبال، ترکیه را به جمع کشورهایی وارد می‌کند که به‌سرعت در حال ایجاد و راه‌اندازی رمز ارز ملی هستند. ترکیه پیش‌تر به‌ندرت از برنامه‌های خود برای ارزهای دیجیتال ملی صحبت کرده بود. بانک تسویه‌حساب‌های بین‌المللی (BIS) که به‌عنوان «بانکی برای بانک‌های مرکزی» شناخته می‌شود، ترکیه را حتی وارد فهرست پروژه‌های فعال در زمینه رمز ارز ملی در پایگاه داده خود نکرده است.
با این حال، ترکیه اکنون قصد دارد از بسیاری پروژه‌های معروف‌تر رمز ارز ملی، پیشی بگیرد. با اینکه طبق آمار بانک تسویه‌حساب‌های بین‌المللی، ۸۰ درصد از بانک‌های مرکزی در حال بررسی پروژه‌های رمز ارز ملی هستند، تنها تعداد معدودی، همچون سوئد، چین و باهاما، به مرحله آزمایشی یا سافت لانچ (soft launch) رسیده‌اند.  
جزئیات پروژه رمز ارز ملی ترکیه هنوز مبهم است. کوین بولتنی (Koin Bülteni)، وب‌سایت خبری ترک‌زبان ارزهای دیجیتال، ماه سپتامبر (شهریور) گزارش کرده بود که بانک مرکزی ترکیه در حال استخدام کارشناس‌هایی برای تیم تحقیق و توسعه رمز ارز خود است و متخصصین حوزه‌‌هایی همچون بلاک چین، رمزنگاری و کلان‌داده در این استخدام ارجحیت دارند.

موردی یافت نشد.

wpDiscuzدیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدxInsertComment Author Info

منتشر شده در اخبار