رفتن به نوشته‌ها

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۳۰ مارس (۱۷ فروردین)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، کاردانو، پولکادات، ریپل، یونی سواپ، تتا، لایت کوین و چین لینک را برای امروز (۱۷ فروردین) در ادامه می‌خوانید:
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین در روز گذشته از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۵۶,۷۵۰ دلار در روز گذشته به سمت بالا جهش کرده است. این موضوع نشان‌دهنده این است که احساسات بازار همچنان مثبت باقی مانده و خریداران به ورود به بازار در ریزش‌ها ادامه می‌دهند.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
این گروه در وضعیت فعلی به‌منظور هدایت قیمت به بالای ناحیه مقاومتی ۶۰,۰۰۰ الی ۶۱,۸۲۵.۸۴ دلار تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت، مسیر رشد قیمت تا اهداف ۶۹,۵۴۰ و ۷۹,۵۶۶ دلار باز خواهد شد.
به‌هرحال خرس‌های بازار به‌راحتی تسلیم نخواهند شد و بار دیگر برای به تأخیر انداختن روند صعودی در ناحیه مقاومت مذکور تلاش خواهند کرد. در چنین شرایطی احتمال بریک اوت قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش خواهد یافت.
چنین حرکاتی می‌تواند به ادامه ریزش قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۵۳,۹۷۸ دلار منجر شود. اگر فروشندگان قیمت را به زیر این میانگین متحرک هدایت کنند، احتمال ادامه ریزش تا حمایت بعدی در ۵۰,۴۶۰.۰۲ دلار وجود خواهد داشت.
مقاومت‌ها: ۶۰,۰۰۰ – ۶۱,۸۲۵.۸۴ – ۶۹,۵۴۰ – ۷۹,۵۶۶حمایت‌ها: ۵۶,۷۵۰ – ۵۳,۹۷۸ – ۵۰,۴۶۰.۰۲
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم
قیمت اتریوم در ۲ آوریل سقف تاریخی جدیدی در ۲,۱۴۴.۵۹ دلار تشکیل داده است. به‌هرحال خریداران موفق به این حرکت صعودی نبوده‌ و خرس‌های بازار به‌صورت تهاجمی به فعالیت پرداختند که در نهایت به ریزش دوباره به زیر سطح بریک‌ اوت شده ۲,۰۴۰.۷۷ دلار در ۳ آوریل منجر شده است.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
از این تاریخ شاهد تقابل دو گروه بازار در نزدیکی سطح ۲,۰۴۰.۷۷ دلار بوده‌ایم. گاوهای بازار در تلاش برای تبدیل این سطح به یک حمایت هستند و در مقابل فروشندگان در تلاش برای پایین آوردن قیمت به زیر آن و به تله انداختن گاوها هستند.
شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) صعودی شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای سطح ۶۵ محدوده خود قرار گرفته است. مجموعه این عوامل برتری خریداران را نشان می‌دهد. اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای ۲,۱۴۴.۵۹ دلار شوند، امکان آغاز موج بعدی حرکت صعودی قیمت با هدف ۲,۶۱۸.۱۴ دلار وجود خواهد داشت.
در طرف مقابل اگر خرس‌ها قیمت را به زیر سطح ۱,۹۷۷ دلار ببرند، احتمال ادامه ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه وجود خواهد داشت. هرگونه شکست قیمت به زیر این سطح نشان از تضعیف مومنتوم صعودی خواهد بود و می‎‌تواند به ریزش قیمت تا خط روند صعودی منجر شود.
مقاومت‌: ۲,۱۴۴.۵۹ – ۲,۶۱۸.۱۴حمایت‌: ۲,۰۴۰.۷۷ – ۱,۹۷۷
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین
قیمت بایننس کوین در روز گذشته معاملاتی ناحیه مقاومتی بالاسر خود را در ۳۴۸.۶۹ الی ۳۵۶.۹۸ دلار نقض کرده و سقف تاریخی جدیدی ثبت کرده است. تثبیت سقف تاریخی جدیدی توسط یک کلاس دارایی نشانه قدرت روند قیمت خواهد بود، زیرا نشان‌دهنده این امر است که خریداران با توجه به اینکه انتظار ادامه روند صعودی را دارند، حتی در سطوح بالاتر نیز به بازار ورود می‌کنند.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
شیب هر دو میانگین متحرک صعودی بوده و شاخص قدرت نسبی (RSI) به ناحیه اشباع خرید وارد شده است. این امر نشان‌ از ادامه روند صعودی قیمت دارد. قیمت در وضعیت فعلی توانایی رشد تا هدف ۴۰۰ دلار و در بالای آن تا ۴۳۰ دلار را خواهد داشت.
دیدگاه صعودی قیمت با چرخش قیمت به‌سمت پایین و حرکت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۹۷ دلار منتفی خواهد شد. چنین حرکتی نشان از جریان سنگین ذخیره سود معاملات در سطوح بالاتر و غلبه عرضه بر تقاضا دارد.
چنین حرکتی می‌تواند قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۲۵۸ دلار به پایین بکشد. در زیر این حمایت، اصلاح قیمت توانایی رسیدن به ۲۲۰ دلار را نیز خواهد داشت.
مقاومت‌ها: ۴۰۰ – ۴۳۰ حمایت‌ها: ۲۹۷ – ۲۵۸ – ۲۲۰
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات
خرس‌ها در ۳ آوریل به‌منظور پایین آوردن قیمت پولکادات تلاش کرده‌اند. این امر را می‌توان از فتیله بلند شمع قیمت در تایم فریم روزانه مشاهده کرد. به‌هرحال گاوهای بازار حاضر به از دست دادن برتری خود در بازار نیستند و در روز معاملاتی بعد قیمت را به بالای سطح ۴۲.۲۸ دلار هدایت کرده‌اند.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
تقابل سختی بین دو گروه بازار در این سطح قابل مشاهده است. خریداران در تلاش برای تبدیل این سطح به حمایت و آغاز موج بعدی صعودی قیمت با هدف ۵۳.۵۰ هستند.
شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳۷.۳۰ دلار و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی ناحیه اشباع خرید نشان از ادامه روند صعودی قیمت دارند.
این دیدگاه صعودی با حرکت قیمت به زیر سطح ۴۰ دلار منتفی خواهد شد. در چنین شرایطی ادامه ریزش قیمت تا میانگین‌های متحرک ممکن خواهد بود. شکست قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۳۵.۳۴ دلار موجب عمیق‌تر شدن اصلاح تا ۲۶.۵۰ دلار خواهد شد.
مقاومت‌ها: ۵۳.۵۰حمایت‌ها: ۴۰ – ۳۵.۳۴ – ۲۶.۵۰
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو
قیمت کاردانو طی چند روز گذشته در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱.۱۷ دلار در حال معامله شدن است. تلاش خریداران در ۲ و ۳ آوریل با استقبال مواجه نشده است؛ این امر را می‌توان از فتیله‌های بلند شمع قیمت در تایم فریم روزانه مشاهده کرد.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
معمولاً به‌دنبال دوره‌های کم نوسان، رشد ناگهانی در قیمت اتفاق خواهد افتاد، اما مسئله اصلی تشخیص جهت بعدی قیمت خواهد بود. با این تفاسیر بهتر است منتظر شکست معتبر سطح (بریک اوت) از یکی از حدود قیمت قبل از ورود به هرگونه معامله‌ای بود.
با حرکت و تثبیت قیمت در بالای سطح ۱.۳۰ دلار، مقاومت بعدی در ۱.۴۸ دلار به چالش کشیده خواهد شد. این حرکت سومین تلاش به‌منظور نقض مقاومت این محدوده خواهد بود، بنابراین احتمال بریک اوت قیمت به بالای این محدوده بالا خواهد بود. هدف بعدی قیمت در مسیر صعود ۲ دلار است.
در طرف مقابل اگر این نبود قطعیت به‌ نزول قیمت و بریک اوت به زیر محدوده منتهی شود، فروشندگان برای پایین آوردن قیمت به زیر سطح ۱.۰۳ دلار تلاش خواهند کرد. در زیر این سطح نیز اصلاح قیمت تا ۰.۸۰ دلار و در زیر آن تا ۰.۷۰ دلار منتفی خواهد شد.
مقاومت‌ها: ۱.۳۰ – ۱.۴۸ – ۲حمایت‌ها: ۱.۱۷ – ۱.۰۳ – ۰.۸۰ – ۰.۷۰
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل
قیمت ریپل در روز گذشته به بالای مقاومت محکم خود در ۰.۶۵ دلار حرکت کرده است. این حرکت الگوی سر و شانه را در قیمت فعال کرده است. مومنتوم قیمت طی چند روز گذشته به‌شدت افزایش یافته و مقاومت‌های ۰.۷۵ و حتی ۱ دلار را نیز در روز جاری نقض کرده است. در واقع قیمت برای اولین بار در ۳۷ ماه گذشته به بالای این مقاومت رفته است.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
شیب تند حرکت صعودی قیمت نشان از به دام افتادن گروهی از فروشندگان بازار دارد که در نهایت به این شکل از نوسانات در نمودار منجر شده است. هدف الگوی سر و شانه سطح ۱.۱۱ دلار خواهد بود. مقاومت بعدی قیمت در مسیر صعود ۱.۲۰ دلار خواهد بود، اما سد اصلی و محکم بر سر راه قیمت ۲ دلار است.
شیب صعودی میانگین متحرک و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای سطح ۸۰ نشان از کنترل بازار به‌دست خریداران دارد. به‌هرحال جریان ذخیره سود معاملات می‌تواند قیمت را تا ناحیه حمایتی ۰.۶۵ الی ۰.۷۵ دلار به‌سمت پایین بکشد.
مقاومت‌ها: ۱ – ۱.۲۰ – ۲حمایت‌ها: ۰.۷۵ – ۰.۶۵
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت یونی سواپ
قیمت یونی سواپ در ۲ آوریل به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۹.۵۲ دلار رفته است، اما فروشندگان به قیمت اجازه پرتاب آن به سمت سطوح بالاتر را نداده‌اند و با ورود به بازار در سطوح بالاتر قیمت را در روز معاملاتی بعد بار دیگر تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پایین آورده‌اند.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
نکته مثبت در اینجا این است که خریداران طی سه روز گذشته از حمایت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه دفاع کرده‌اند. با حرکت قیمت به بالای سطح ۳۲.۵۰ دلار، قیمت توانایی رشد تا ناحیه مقاومتی ۳۵.۲۰ الی ۳۶.۸۰ دلار را خواهد داشت.
شیب افقی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای سطح میانی محدوده خود نشان از فقدان مومنتوم کافی به‌نفع خریداران دارد. این امر می‌تواند نوسانات قیمت را به‌مدت چند روز دیگر محدود نگه دارد. موج بعدی صعود قیمت با حرکت آن به بالای ۳۶.۸۰ دلار یا نفوذ به زیر ۲۵.۵۲ دلار آغاز خواهد شد.
مقاومت‌ها: ۳۲.۵۰ – ۳۵.۲۰ – ۳۶.۸۰حمایت‌ها: ۲۹.۵۲ – ۲۵.۵۲
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین
قیمت لایت کوین در ۳ آوریل به بالای الگوی مثلث متقارن حرکت کرده است، اما خریداران موفق به تثبیت قیمت در سطوح بالاتر نبوده‌اند. قیمت به‌سرعت تغییر جهت داده و به داخل الگو بازگشته است.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
به‌هرحال نکته مثبت در اینجا این است که خریداران به قیمت اجازه ریزش به زیر میانگین‌های متحرک را نداده‌اند. این امر نشان از جریان انباشت در ریزش‌ها دارد. خریداران در روز جاری بار دیگر قیمت را به بالای الگوی مثلث تلاش هدایت کرده‌اند.
درصورت موفقیت احتمال رشد قیمت تا سطح ۲۳۰ دلار و در بالای آن تا ۲۴۶.۹۶ دلار وجود خواهد داشت. در صورت نقض این حمایت، رشد آن تا هدف الگو در ۳۰۷.۴۲ دلار ممکن خواهد بود. در طرف مقابل اگر قیمت از ضلع بالای الگو بار دیگر به‌سمت پایین چرخش کند، احتمال ریزش به زیر میانگین‌های متحرک افزایش می‌یابد. در این صورت ممکن است قیمت تا ضلع پایین الگو به پایین کشیده شود.
مقاومت‌ها: ۲۳۰ – ۲۴۶.۹۶ -۳۰۷.۴۲حمایت‌ها: ۲۰۰
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت چین لینک
قیمت چین لینک در ۲ آوریل به بالای مقاومت ۳۲ دلار حرکت کرده است، اما خریداران موفق به حفظ قیمت پس از بریک اوت نبوده‌اند که در نتیجه قیمت در روز معاملاتی بعدی بار دیگر به داخل محدوده بازگشته است. این امر نشان‌دهنده دفاع پرقدرت خرس‌های بازار از مقاومت ۳۲ دلار است.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
به‌هرحال جهش قوی قیمت در ۴ آوریل از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۹ دلار نشان‌دهنده ورود خریداران در ریزش‌ها است. گاوهای بازار در وضعیت فعلی به‌منظور تثبیت قیمت به بالای ناحیه مقاومتی ۳۲ الی ۳۳.۱۷ دلار تلاش خواهند کرد.
در این صورت احتمال دیده‌شدن دوباره سقف تاریخی قیمت در ۳۶.۹۳ دلار وجود خواهد داشت. با نقض این مقاومت هدف بعدی قیمت در ۴۰ دلار قرار می‌گیرد.
در طرف مقابل اگر قیمت از ناحیه مقاومتی بالاسر به سمت پایین چرخش کرده و به زیر میانگین‌های متحرک برود، احتمال نوسانات عرضی (ساید) قیمت به‌مدت چند روز دیگر ادامه خواهد داشت.
مقاومت‌ها: ۳۲ – ۳۳.۱۷ – ۳۶.۹۳ – ۴۰حمایت‌ها: ۲۹
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت تتا
قیمت تتا طی چند روز گذشته در محدوده ۱۰.۳۵ الی ۱۴ دلار محبوس شده است. فروشندگان برای هدایت قیمت به زیر حمایت این محدوده تلاش خواهند کرد، اما گاوهای بازار به قیمت اجازه ریزش به زیر ۱۱.۲۰ دلار را نداده‌اند.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) افقی شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) به زیر سطح ۶۰ حرکت کرده است. این امر از حرکات عرضی قیمت به‌مدت چند روز دیگر هشدار می‌دهد.
در طرف مقابل اگر گاوهای بازار قیمت را به بالای سطح ۱۲.۵۸ دلار هدایت کنند، احتمال رشد آن تا ۱۴ دلار وجود خواهد داشت. بریک اوت قیمت به بالای این مقاومت، اولین نشانه از برتری خریداران خواهد بود.
با این تفاسیر اگر قیمت از سطوح فعلی چرخش کرده و به زیر ۱۱.۲۰ دلار حرکت کند، ادامه ریزش آن تا ۱۰.۳۵ دلار ممکن خواهد بود. شکست (بریک اوت) قیمت به زیر این حمایت، فشار فروش را افزایش خواهد داد.
مقاومت‌ها: ۱۲.۵۸ – ۱۴حمایت‌ها: ۱۱.۲۰ – ۱۰.۳۵

منتشر شده در اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *