رفتن به نوشته‌ها

بنزین سوپر جمع می شود؟ – پالس نیوز

به گزارش پالس نیوز، سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت درخصوص کمبود بنزین سوپر در کشور اظهار کرد: ما شرمنده مردم هستیم و درخصوص نبود بنزین سوپر از مردم عذرخواهی می‌کنیم.
رضا نواز افزود: ارسال بنزین سوپر با وجود درخواست خرید فرآورده از سوی جایگاه‌های سوخت اما از بیش از یک ماه قبل، کمیاب و بعد هم نایاب شد. وقتی ما علت نبود بنزین سوپر را از شرکت‌های تابع نفت جویا شدیم علت اصلی را ورود پالایشگاه‌های تولید بنزین سوپر به فاز تعمیراتی اعلام کردند.
نواز اعلام کرد: این مشکل در این هفته برطرف‌شدنی نیست، اما شاید در هفته آینده اتفاقاتی بیفتد.

چرا بنزین سوپر کمیاب شد؟
وی به پیشینه عرضه بنزین سوپر در سال‌های اخیر اشاره و ابراز کرد: به‌دنبال افزایش قیمت بنزین از سال 1398 و افزایش قیمت بنزین سوپر، 50 تا 80 درصد از تقاضا برای مصرف کم شد و ماندگاری بنزین سوپر در جایگاه‌ها و مخازن و طولانی شدن فروش آن خساراتی را به جایگاه‌داران وارد کرد.
نماینده حقوقی جایگاه‌داران ادامه داد: با شیوع کرونا تقاضای مصرف بنزین سوپر به‌شدت کاهش یافت تا جایی که آمار ناامیدکننده‌ای از فروش بنزین سوپر در کشور منتشر شد، اما بعد از فروکش کردن کرونا، آمار مصرف بنزین معمولی و سوپر هم افزایش یافت.
رضا نواز با یادآوری اینکه عرضه و تقاضای بنزین سوپر در سال 1400 به تعادل رسید گفت: با وجود تعادل در عرضه و تقاضای بنزین سوپر اما ارسال به‌موقع انجام نمی‌شد و البته این‌طور هم نبود که مردم اذیت شوند.

بنزین سوپر متقاضی ندارد
نواز با توجه به افزایش مصرف خیره‌کننده بنزین از اواسط سال 1400 عنوان کرد: ما از اواسط سال قبل تا الان به رده دهم مصرف‌کنندگان بزرگ بنزین در جهان رسیدیم.
وی ضمن اشاره به اینکه کیفیت بنزین یورو 4 بسیار بالاست و فراگیر می‌شود و استاندارد یورو 5 هم تدوین شده است و در سبد سوختی قرار خواهد گرفت احتمال داد: در آینده نزدیک با بنزین سوپر خداحافظی خواهیم کرد و با ورود بنزین یورو 5 به جایگاه‌های سوخت، تقاضایی برای بنزین سوپر وجود نخواهد داشت.
سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت با تأکید بر اینکه مسئولان سازمان ملی استاندارد و وزارت نفت باید درمورد کیفیت یورو 4 و یورو 5 و بنزین سوپر با مردم شفاف صحبت کنند، عنوان کرد: وضعیت بنزین سوپر احتمال زیاد در هفته پیشِ‌رو بهتر خواهد شد.
منبع: تسنیم
برای مطالعه بیشتر خبر پشت‌پرده صادرات بنزین 29 سنتی/ بخش خصوصی ارزان‌فروشی می‌کند یا دولت؟ را بخوانید.

منتشر شده در اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *