رفتن به نوشته‌ها

بازارساز قیمت دلار را کاهشی می‌کند؟ – پالس نیوز

به گزارش پالس نیوز قیمت دلار روز گذشته وارد کریدور ۵۰ هزار تومانی شد. این اسکناس با افزایش ۳۰۰ تومانی قیمت، در کف کانال ۵۰ هزار تومانی معامله شد.
دلار نزدیک به یک ماه است که در محدوده قیمتی ۴۸ و ۴۹ هزار تومانی نوسان دارد. بازارهای مالی در روزهای پایانی هفته گذشته در تیررس اخبار نامساعدی در حوزه برجام بودند و اثر این سیگنال‌ها از ابتدای هفته در بازار ارز بروز کرده است.
قدم بعدی بازارساز چیست؟
به اعتقاد معامله‌گران بازار ارز، اگر در روزهای آینده سیاست‌گذار در راستای اخبار منتشرشده نیمه دوم خرداد، اقدامی عملیاتی نکند قیمت دلار به صورت پلکانی روند صعودی خواهد داشت. گفتنی است این اخبار مربوط به ارزهای بلوکه شده ایران در سایر کشورها و آزادی زندانیان سیاسی است.
تحلیلگران اقتصادی با تاکید بر سقف ۵۹ تا ۶۰ هزار تومانی قبلی دلار معتقدند تا موقعی که سقف قبلی دلار شکسته نشود نمی‌توان برای دلار روند جدیدی تصور کرد و روندی برای دلار شکل نمی‌گیرد. بنابراین هر وقت قیمت دلار بالای سقف قیمتی قبلی بسته شد آن زمان می‌توان درباره روند بعدی این اسکناس صحبت کرد.
معامله‌گران بازار ارز در انتظار قدم بعدی سیاستگذار هستند. فعالان بازار، رکب بازارساز را برای پایین آوردن دوباره قیمت‌ دلار در روزهای آینده محتمل می‌دانند.
قیمت نرخ‌های مختلف
دیروز یازدهم تیرماه قیمت اسکناس دلار در سایت بازار متشکل ارزی تغییر قیمت نداشت و با رقم ۴۱ هزار و ۲۶۲ تومان معامله شد. دلار حواله نیز با رقم ۳۷ هزار و ۵۱۱ تومان عرضه شد.
همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.
]]>قیمت ارزهای موثر
روز یکشنبه اسکناس یورو در بازار آزاد با افزایش ۶۰۰ تومانی همراه بود و با قیمت ۵۴ هزار و ۴۱۲ تومان معامله شد. قیمت اسکناس یورو در سایت بازار متشکل ارزی به قیمت ۴۵ هزار و ۲۱ تومان رسید و کاهش محدودی داشت. یوروی حواله نیز با قیمت ۴۰ هزار و ۹۲۸ تومان عرضه شد.
بازار هرات همچنان در تعطیلات عید قربان به سر می‌برد. بازار ارز دبی هم همچنان تعطیل است. در سایت بازار متشکل ارزی نیز قیمت درهم تغییری نداشت. حواله درهم با قیمت ۱۰ هزار و ۲۱۴ تومان مبادله شد. اسکناس درهم نیز با رقم ۱۱ هزار و ۲۳۵تومان عرضه شد.
گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

منتشر شده در اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *