رفتن به نوشته‌ها

اقتصاددان مطرح: بیت کوین حباب است و سقف ۲۱ میلیونی آن ممکن است تغییر کند!

اقتصاددان مطرح: بیت کوین حباب است و سقف ۲۱ میلیونی آن ممکن است تغییر کند! – رمز ارز

اخبار بیت کوین

دیوید روزنبرگ (David Rosenberg)، اقتصاددان مشهور، در مصاحبه اخیر خود با بلومبرگ، با حباب خواندن بیت کوین، گفت که سرمایه‌گذاران فهم درستی از ماهیت عرضه این رمز ارز ندارند.
به گزارش بیزنس اینسایدر، روزنبرگ که اقتصاددان شرکت روزنبرگ ریسرچ (Rosenberg Research) است، در مصاحبه خود با بلومبرگ گفت:
مردم از من می‌خواهند که پولم را در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنم؛ آنها حتی نمی‌توانند نام کسی را که توسعه‌دهنده بیت کوین بود به من بگویند یا اصلا نمی‌دانند [بیت کوین] چطور استخراج می‌شود. این [بازار] معامله‌ای کلاسیک است که در آن از اکثریت پیروی می‌شود و هر کسی را می‌توان در آن دید. [بیت کوین] حباب خیلی بزرگی است.
قیمت بیت کوین روز پنجشنبه به ۲۳,۷۷۷ دلار و اوج تاریخی تازه خود رسید. پادشاه ارزهای دیجیتال چهارشنبه هفته گذشته، از ۲۰,۰۰۰ دلار عبور کرد و طی یک روز رشدی ۲۰ درصدی داشت. از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی تا به حال، قیمت بیت کوین ۲۰۰ درصد افزایش یافته است، با این حال روزنبرگ گفت:
نمودار در حال حاضر احمقانه به نظر می‌رسد.
جهش اخیر قیمت بیت کوین پس از آن صورت گرفت که بسیاری از مدیران ارشد صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های بزرگ، پیش‌بینی‌هایی جاه‌طلبانه در ارتباط با آینده این رمز ارز مطرح کردند. به‌عنوان مثال، روز چهارشنبه، اسکات ماینرد (Scott Minerd)، مدیر ارشد بخش سرمایه‌گذاری‌های جهانی شرکت گوگنهایم (Guggenheim)، اعلام کرد که قیمت بیت کوین به ۴۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. او از کمیابی و ارزش بیشتر نسبت به طلا، به‌عنوان فاکتورهایی یاد کرد که باعث این افزایش قیمت خواهند شد.
نباید فراموش کرد که روزنبرگ مدعی است که نمی‌توان به کمیابی بیت کوین و سقف ۲۱ میلیون واحدی عرضه بیت کوین اعتماد کرد. او در این باره گفت:
این‌طور که مشخص است، همه باور کرده‌اند که محدودیت عرضه بیت کوین ۲۱ میلیون واحد است، اما حقیقت این است که هیچ کجا در پروتکل بیت کوین عنوان نشده است که محدودیت عرضه بیت کوین غیر قابل تغییر است و نمی‌توان آن را بیشتر کرد.
روزنبرگ در بخش دیگری از صحبت‌هایش عنوان می‌کند که سرمایه‌گذاران «فکر می‌کنند» که از منحنی عرضه بیت کوین آگاهند، در صورتی که این‌طور نیست. او همچنین اعلام کرد سرمایه‌گذاران نسبت به منحنی عرضه طلا، اطلاعاتی جامع دارند.
وی در ادامه افزود، آخرین باری که بیت کوین چنین رفتاری از خود نشان داد و تب‌وتاب سفته‌بازی در این بازار بالا گرفت، شاهد ناامیدی‌های گسترده‌ای در ماه‌های پس از آن بودیم. نباید فراموش کرد که به‌عقیده بسیاری از خریداران بیت کوین، روند صعودی فعلی با روند صعودی سال ۲۰۱۷ متفاوت است.

موردی یافت نشد.

wpDiscuzدیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدxInsertComment Author Info

منتشر شده در اخبار