رفتن به نوشته‌ها

اتریوم کلاسیک چیست؟

اتریوم کلاسیک چیست؟

اتریوم کلاسیک به‌عنوان یک رمز ارز متن باز (Open Source) غیرمتمرکز و پایه‌ریزی شده براساس تکنولوژی بلاک چین (Blockchain Technology) شناخته می‌شود که قراردادهای هوشمند را اجرایی می‌کند. این رمز ارز براساس اصل (کد قانون است – Code is law) عمل می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قرارداد هوشمند می‌توانید از مطلب آموزشی «قرارداد هوشمند چیست؟» دیدن نمایید.

قراردادهای هوشمند (Smart Contracts) قراردادهای خودکاری هستند که به‌صورت خودکار اعمال می‌شوند و می‌توانند خود را به‌شکلی برنامه‌ریزی شده اجرایی نمایند. مثال‌هایی از این کاربردها را می‌توان در سیستم‌هایی یافت که عملکرد دستگاه‌هایی مانند دستگاه‌های اِی تی ام (Automatic teller machines – ATM) و سیستم بیت کوین (Bitcoin System) را مدیریت می‌کنند.

قراردادهای هوشمند اتریوم چگونه عمل می‌کند؟

جزئیات اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک قابلیت اجرا شدن قراردادهای هوشمند را از طریق مزیت استفاده از اداره غیرمتمرکز (Decentralized governance) پیشنهاد می‌کند. در این حالت هیچ لزوم و یا امکان دخالت خارجی، بررسی کردن، دست‌کاری کردن و یا سانسور کردن هیچ‌یک از بخش‌های این برنامه وجود نخواهد داشت.

اتریوم کلاسیک چیست؟

اتریوم کلاسیک به‌عنوان یک نسخهٔ جدا شده از بلاک چین اتریوم، شناخته می‌شود. این جدایی موجب هک‌شدن اتریوم در ماه ژوئن سال 2016 گردید. که باعث دزدیده‌شدن پنجاه میلیون دلار سرمایه از این شبکه شد.

این جدایی به منظور بازگرداندن اموال دزدیده شده به‌صاحبان اصلیشان انجام شد، این موضوع را اطلاعات ثبت شده پیش از وقوع این هک نشان می‌دهد. این اتفاق خود باعث شد که تراکنش‌های هکرها بی‌اثر و باطل شود، و اعمال فورک باعث تشکیل دو نسخه به‌صورت هم‌زمان شود. نسخه جدیدتر تحت عنوان اتریوم، و نسخه قدیمی تحت عنوان اتریوم کلاسیک نامگذاری شدند.

منتشر شده در مقالات اتریوم کلاسیک

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.